Лікарю-естетист на замітку секрети успішної консультації пацієнтів

Доктор Деларам Саїді (DelaramSaidi) ділиться порадами з приводу проведення успішної консультації пацієнтів і розробки відповідного плану лікування, які допоможуть лікаря-естетист побудувати довірчі відносини з пацієнтом і забезпечити належний результат підібраного лікування.

Консультація пацієнта - це зустріч, під час якої лікар обговорює з пацієнтом будь-яку проблему, питання і т.д. У медичній практиці консультації є основою побудови відносин між лікарем і пацієнтом. Така взаємодія задає тон довгострокових відносин між лікарем і пацієнтом, що грунтуються на довірі, досвіді і індивідуального догляду.

Консультація, проведена належним чином, може вийти за рамки пошуку вирішення конкретної проблеми і забезпечити складання комплексного покрокового плану лікування для довгострокового догляду за пацієнтом. У зв'язку з цим виникає закономірне питання: як необхідно провести консультацію, щоб досягти цієї мети?

Успішні комплексні консультації складаються з п'яти основних складових, про які мова і піде в цій статті.

1. Збір повного анамнезу

Незважаючи на те, що пацієнти записуються на консультацію в зв'язку з наявністю певної проблеми, їх рідко турбує окремо взятий випадок. Пацієнт не завжди може зрозуміти всю серйозність стану свій шкіри, а також важливість інформації, яку необхідно повідомити лікаря. Тому перед проведенням консультації дуже важливо зібрати повну інформацію про шкірних і естетичних проблемах пацієнта.

Дляначала, необхідно розуміти, що історія проведення естетичних процедур допоможе лікарю-естетист не тільки вирішити поточну проблему пацієнта, але і глибше зрозуміти суть їх залученості в естетичні процедури. Дізнаючись про попередні процедурах, важливо розуміти кілька критичних моментів.

- По-перше, коли проводилася остання процедура?

Часто це допомагає поліпшити розуміння проблем пацієнта. Наприклад, пацієнт записався на консультацію, щоб обговорити контурну пластику тіла, проте його естетична історія вказує на те, що протягом чотирьох останніх місяців він приймав нейромодулятора. Така можливість дозволяє врахувати всі естетичні потреби пацієнта, надавши йому належну інформацію.

- По-друге, важливо розуміти, як шкіра пацієнта реагувала на процедуру, а також бути обізнаним про рівень задоволення пацієнта результатами.

Це допоможе переконатися, що Ваші рекомендації з приводу лікування включають в себе процедури, що задовольняють потреби Вашого пацієнта і відповідають його очікуванням.

- І, нарешті, важливо розуміти поточний режим Вашого пацієнта по догляду за шкірою.

Знову-таки, це допоможе не тільки зрозуміти естетичну залученість пацієнта, але також дасть Вам можливість обговорити належний домашній догляд, який доповнить рекомендовані процедури. Такого ходу, згідно з останніми питань, від лікаря очікують 60% пацієнтів.

Важливо: оскільки збір повного естетичного анамнезу може зайняти всю консультацію, важливо зібрати відповідну історію до її проведення. Существуетдваспособасделатьето:

  1. Надіслати анкету з питаннями з приводу естетичного анамнезана електронну пошту пацієнта. Заповнену анкету он приносить на консультацію.
  2. Пацієнт може заповнити паперову копію такої анкети безпосередньо під час запису, або ж медсестра / асистент може провести швидкий 5-хвилинний опитування пацієнта безпосередньо в кабінеті. З метою економії часу для проведення консультації можна попросити Вашого асистента / медсестру коротко проінформувати Вас про зібраних даних.

2. Розуміння профілю пацієнта

Розуміння профілю пацієнта важливо для забезпечення ефективності запропонованого Вами плану лікування, відповідного способу життя, звичок і бюджету пацієнта.

- По-перше, необхідно враховувати інтенсивність залучення пацієнта в естетичні процедури.

Якщо історія естетичних процедур, пройдених пацієнтом, і домашнього догляду не надто насичена, доцільно розробити план лікування, що складається з більш передових терапій. Однак в разі обмеженої кількості естетичного втручання важливо більш плавно ввести пацієнта в курс амбулаторного лікування, незалежно від типу або стану його шкіри. Часто таким пацієнтам рекомендують більш інвазивні процедури, що забезпечують більш швидку візуальну трансформацію. Однак для 50-річних пацієнтів, які не мають історії процедур, більш відповідним буде почати з курсу омолодження фракційним лазером, філлерамі і нейромодуляторов. Покроковий підхід з поступовим збільшенням кількості процедур буде більш ефективним з точки зору комфорту і довіри.

- Також важливо розуміти спосіб життя Вашого пацієнта, його звички, а також прийнятний період відновлення - все це необхідно для забезпечення відповідності та задоволеності.

Якщо рекомендації по лікуванню не можуть успішно вписатися в щоденну діяльність Вашого пацієнта, а його бажання пройти лікування знизиться, що негативно позначиться на результатах. В даному випадку важливо також читати між рядків. Що мається на увазі? Обумовлений візит пацієнта зміною в умовах життя? Можливо, його незабаром чекає важлива подія? У будь-якому випадку, краще розуміти мотиви записи пацієнта на консультацію.

- І, нарешті, не завадить враховувати розмір бюджету Вашого пацієнта.

Рекомендації з лікування, відповідні наявним засобам пацієнта, забезпечать доступність цього самого лікування і збільшать шанси, що він залишиться з Вами.

3. Задійте унікальний візуальний досвід

Запам'ятовується досвід завжди самий вражаючий, а завдяки технологіям створення зображень консультація може стати візуальної та інтерактивною. Найбільш ефективні і доступні пристрої створення зображень шкіри дозволять Вашим пацієнтам поглянути під поверхню шкіри, щоб оцінити пігментацію, судинні та текстурні характеристики.

За допомогою зображень на великому екрані Ви зможете з точністю показати і пояснити пацієнтові стан його шкіри, а також можливості усунення існуючих проблем. Як то кажуть, краще один раз побачити, ніж сто разів почути - ось і використовуйте цю мудрість, щоб забезпечити конкретне і точне розуміння пацієнтом стану його шкіри. Завдяки таким технологіям лікаря-естетист також буде простіше відстежити ступінь поліпшення стану шкіри пацієнта в ході лікування.

4. Створіть комплексну стратегію

Пацієнти часто не можуть повністю зрозуміти технологію проведення процедури, її механізм дії і переваги. Щоб зацікавити і переконати пацієнта, необхідно презентувати йому комплексну стратегію з тимчасовими рамками, етапами лікування і належним домашнім доглядом. 

Це дозволяє пацієнтові отримати глобальну картину плану лікування з обґрунтуванням, цілями і результатами. Озброєний знаннями пацієнт зможе стати повноцінним учасником значимого розмови, спрямованого на досягнення консенсусу.

5. Використовуйте заклик до дії

Коли пацієнт вже зрозумів всі тонкощі стану його шкіри і стратегії лікування, важливо перевести пацієнта від теорії до практики. Оскільки під час консультації пацієнт отримує велику кількість інформації, бажано оформити короткий її зміст в письмовій формі і вручити пацієнтові план лікування. Такий письмовий план повинен містити рекомендації щодо процедури з тимчасовими термінами, додатковими коментарями і вказівками по догляду за шкірою. Обов'язково поцікавтеся у пацієнта, чи виникли у нього будь-які додаткові питання.

Оскільки естетична медицина характеризується досить високим рівнем конкуренції, дуже важливо задіяти всі доступні знання та інструменти як під час консультації, так і під час лікування. Лікар повинен скласти індивідуальний план лікування на підставі потреб конкретного пацієнта. Правильно зібрана інформація про пацієнта допоможе перевести його з консультації безпосередньо до практичної частини лікування.