Ворог всередині Вас - ознаки хронічного запального процесу в організмі

Причиною багатьох захворювань, в тому числі хвороб серця, ожиріння і т.д. є хронічне запалення в організмі. Хронічне запалення - це ворог, який вміє добре маскуватися, адже самостійно виявити ознаки запального процесу в організмі дуже непросто.

Однак виявити цього ініціатора хворобливих процесів можна, якщо придивитися до ознаками запального процесу і вчасно звернутися до лікаря для проходження необхідних аналізів. допоможе Вам вивести запальний процес на чисту воду.

Які ознаки запального процесу в організмі

Запалення - це реакція організму на пошкодження. Як правило, ми дізнаємося запалення в організмі по типових ознак: почервоніння, підвищення температури і набрякання пошкодженої ділянки, а також обмеження рухливості, наприклад, в разі розтягування щиколотки або удару пальця.

Запалення країв повік: причини і симптоми блефарити.

Хронічне запалення супроводжує всі хвороби, що закінчуються на «іт» - артрит, гепатит, бурсит і т.д. Запальний процес може протікати всередині організму «тихо», а людина може не підозрювати про його наявність.

Однак Ваше тіло дає Вам деякі підказки, і якщо ігнорувати їх, надалі можна зіткнутися з досить серйозними проблемами зі здоров'ям.

6 поширених ознак запального процесу

1. Болі. Якщо у Вас постійно болять м'язи, суглоби або взагалі ломить тіло, можете ставити ставки на запальний процес в організмі. Коли Ваші імунні клітини або жирові клітини виробляють запальні хімічні речовини під назвою цитокіни, Ви гостріше відчуваєте біль і ломоту. Фіброміалгія і артрит - класичні симптоми серйозного запалення в організмі, однак велика біль в тілі під час підйому з ліжка вранці - теж є ознакою запального процесу. Біль в підошвах (підошовний фасциит) також свідчить про наявність запалення в організмі.

2. Втома.

Втома може бути викликана різними чинниками, одним з яких є запальний процес в організмі. Коли Ваші імунні клітини постійно зайняті виробленням антитіл, Вас долає втому. Наприклад, коли у Вас грип, застуда чи інше захворювання, яке викликає запалення.

Лікування бешихи: найефективніші методики.

3. Зайва вага.

Одного разу вважалося, що жирові клітини зберігають в собі зайві калорії і гріють Вас взимку. Тепер також відомо, що жирові клітини відіграють роль хімзаводів.

Вони здатні виробляти безліч хімічних речовин, деякі з яких можна порівняти з речовинами, що виробляються імунними клітинами в процесі боротьби з інфекцією. Чим більше жиру в Вашому організмі, тим більше таких речовин вони виробляють.

Дізнайтеся: 5 основних принципів безпечного схуднення.

Проблема в тому, що такі хімічні речовини призводять до стійкості до інсуліну, яка ускладнює втрату ваги.

4. Почервоніння і / або свербіж шкіри.

Почервоніння та свербіж - класичні ознаки хронічного запалення в організмі. Причиною цих симптомів можуть стати алергії, аутоімунні захворювання або ослаблена печінку.

Чи знаєте ви: Типи почервоніння обличчя - від прерозацеа до рінофіми.

Свербіж шкіри супроводжує людей з гепатитом, проте може проявлятися в разі запалення печінки з різних причин. Запалена печінку виробляє велику кількість запального хімічної речовини під назвою С-реактивний білок.

5. діагностували аутоімунне захворювання.

Хронічне запалення в більшій мірі відповідає за симптоми більшості аутоімунних захворювань - біль, втома і поганий сон. Типовими прикладами аутоімунних захворювань є:

  • псоріаз;
  • порушення роботи щитовидної залози;
  • ревматоїдний артрит;
  • вовчак.

Тривожні ознаки аутоімунних захворювань.

6. Алергії і інфекції. Якщо Ви страждаєте алергічними реакціями, запальний процес в організмі проявляється набряками, почервонінням, сверблячкою і болем.

Такі симптоми - результат імунної реакції на шкідливі нешкідливі речовини. Інфекції також є типовою причиною запальних процесів, особливо якщо вони набувають хронічної форми. Деякі віруси і бактерії живуть у Вашому організмі роками, постійно стимулюючи імунну систему, а також випуску токсини в кровотік. Серед них:

  • гепатит;
  • вірус Епштейна-Барра;
  • вірус герпесу;
  • паразитарні інфекції.

Хронічні інфекції - це дуже велике навантаження на імунну систему і печінку, тому необхідно подбати про зміцнення імунної системи.

Якщо Ви виявили у себе перераховані вище ознаки, необхідно звернутися до лікаря, який на підставі аналізів призначить необхідне лікування і харчування при запаленні.