Шкода і норма споживання цукру

10 фактів про шкоду цукру

Що таке цукор?

зміст:

  • Норма споживання цукру
  • 10 фактів про шкоду цукру
  • Найвагоміший чинник!

Цукор відноситься до одних з найбільш популярних продуктів харчування. Його частіше використовують в якості добавки в різні страви, а не як самостійний продукт. Люди майже в кожному прийомі їжі (не рахуючи навмисних відмов) вживають цукор. Цей продукт харчування прийшов до Європи приблизно 150 років тому. Тоді він був дуже дорогим і недоступним простим людям, його продавали на вагу в аптеках.

Спочатку цукор виготовляли виключно з цукрової тростини, в стеблах якого великий вміст солодкого соку, придатного для отримання цього солодкого продукту. Набагато пізніше цукор навчилися видобувати з цукрових буряків. В даний час 40% від усього цукру в світі виготовляється з буряка, а 60% - з цукрової тростини. Цукор містить в собі чисту сахарозу, яка здатна в організмі людини швидко розділитися на глюкозу і фруктозу, засвоєння яких в організмі відбувається протягом декількох хвилин, тому цукор є відмінним джерелом енергії.

Як відомо, цукор - це просто високоочищений легкозасвоюваний вуглевод, особливо це стосується цукру-рафінаду. Біологічної цінності цей продукт не має, за винятком калорій.В 100 грамах цукру міститься 374 ккал.


Норма споживання цукру

Середньостатистичний житель Росії з'їдає приблизно 100-140 грамів цукру протягом одного дня. Це близько 1 кг цукру в тиждень. Необхідно відзначити той факт, що в людському організмі потреби в рафінованому цукрі ніякої немає.

У той же час, наприклад, середньостатистичний житель США вживає в день 190 грамів цукру, а це більше, ніж вживають люди в Росії. Є дані різних досліджень з країн Європи та Азії, які говорять про те, що в цих регіонах доросла людина в середньому в день вживає від 70 до 90 грамів цукру. Це помітно менше, ніж в Росії і США, але все-таки перевищує норму, яка становить 30-50 грамів цукру в день. Потрібно враховувати і те, що цукор міститься в більшості продуктів харчування і різних напоях, які зараз споживають жителі майже всіх країн світу.

Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує обмежити добове споживання цукру до 5% від всієї сукупності споживаних калорій, що становить приблизно 6 чайних ложок цукру (30 грам).

Враховувати потрібно не тільки той цукор, який ви кладете в чай. Цукор міститься майже у всіх продуктах харчування! Наочний приклад для вас справа, просто клікніть по картинці для збільшення.


Шкода цукру: 10 фактів

Цукор в надмірному споживанні сильно підвищує ризик розвитку захворювань серцево-судинної системи. Необхідно відзначити і те, що у людей, яких називають ласунами, через велику споживання цукру порушується обмін речовин і значно слабшає імунна система (див. 10 факт). Також цукор сприяє передчасному старінню шкіри і погіршує її властивості, що призводить до втрати еластичності. Можуть з'явитися вугрові висипання, змінюється колір обличчя.

Після того, як дані досліджень стали відомі, можна було б і правда назвати цукор "солодкою отрутою", так як він діє на організм повільно протягом усього життя людини, завдаючи відчутної шкоди організму. Але відмовитися від цього продукту заради збереження здоров'я можуть лише деякі люди.

Для тих, хто не знає, необхідно сказати, що на засвоєння рафінованого цукру в організмі людини витрачається величезна кількість кальцію, що сприяє вимиванню мінералу з кісткової тканини. Це може привести до розвитку такого захворювання, як остеопороз, тобто підвищується ймовірність переломів кісток. Цукор завдає помітний шкоди зубної емалі, і це вже доведений факт, недарма нас всіх з раннього дитинства лякали батьки, кажучи "будеш їсти багато солодкого - будуть хворіти зуби", в цих "страшилки" є частка правди.

Думаю, багато хто помічав, що цукор має властивість прилипати до зубів, наприклад, при вживанні карамелі, шматочок прилип до зуба і викликав больові відчуття - це означає, що емаль на зубі вже пошкоджена, і при попаданні на пошкоджену ділянку цукор продовжує своє "чорне "справа, руйнуючи зуб. Також цукор сприяє підвищенню кислотності в роті, що створює сприятливі умови для розмноження шкідливих бактерій, які, в свою чергу, як раз і шкодять зубній емалі, руйнуючи її. Зуби починають гнити, хворіти, і якщо вчасно не почати лікування хворих зубів, наслідки можуть бути дуже неприємними, аж до видалення зубів. Та людина, у якого будь-коли були серйозні проблеми з зубами, добре знає, що зубний біль може бути по-справжньому болісним, а іноді і просто нестерпним.

1) Цукор викликає відкладення жиру

Потрібно нагадати, що той цукор, який вживається людиною, відкладається в печінці у вигляді глікогену. Якщо запаси глікогену в печінці перевищують звичайну норму, з'їдений цукор починає відкладатися у вигляді жирових запасів, зазвичай це ділянки на стегнах і животі. Існують деякі дані досліджень, які говорять про те, що при вживанні цукру разом з жиром поліпшується засвоєння другого в організмі. Простіше кажучи, споживання цукру в великих кількостях призводить до ожиріння. Як було вже сказано, цукор - це продукт висококалорійний, в якому не містяться вітаміни, клітковина і мінеральні речовини.

2) Цукор створює почуття помилкового голоду

Вченим вдалося виявити в мозку людини клітини, які відповідають за контроль над апетитом, і можуть викликати помилкове відчуття голоду. Якщо вживати продукти з високим вмістом цукру, то вільні радикали починають заважати звичної, нормальній роботі нейронів, що призводить в результаті до почуття помилкового голоду, а це, як правило, закінчується переїданням і сильним ожирінням.

Існує і ще одна причина, яка може викликати почуття помилкового голоду: коли в організмі відбувається різке підвищення рівня глюкози, а після настає такий же різкий спад, мозок вимагає негайного поповнення дефіциту рівня глюкози в крові. Непомірне споживання цукру зазвичай призводить до швидкого збільшення рівня інсуліну і глюкози в організмі, а це призводить у результаті до помилкового почуття голоду і переїдання.

3) Цукор сприяє старінню

Надмірне вживання цукру може привести до того, що на шкірі раніше терміну почнуть з'являтися зморшки, так як цукор відкладається про запас у коллагене шкірного покриву, тим самим зменшуючи його еластичність. Причина друга, по якій цукор сприяє старінню - це те, що цукор здатний притягувати і утримувати вільні радикали, які вбивають наш організм зсередини.

4) Цукор викликає звикання

Як показали досліди, проведені на щурах, цукор викликає досить сильну залежність. Ці дані справедливі і для людей. При вживанні цього продукту в мозку людини відбуваються такі ж зміни, що і під дією морфіну, кокаїну і нікотину.

5) Цукор позбавляє організм вітамінів групи В

Всі вітаміни групи В (особливо це стосується вітаміну В1 - тіаміну) обов'язково потрібні для правильного травлення і засвоєння організмом всіх продуктів харчування, що містять Цукор і крохмаль. У білому цукрі не містяться ніякі вітаміни групи В. З цієї причини для того, щоб засвоїти білий цукор, організм видаляє вітаміни групи В з м'язів, печінки, нирок, нервів, шлунка, серця, шкіри, очей, крові і т.д. Стає зрозуміло, що це може привести до того, що в організмі людини, тобто в багатьох органах почнеться сильний дефіцит вітамінів групи В.

При надмірному вживанні цукру відбувається велике "загарбання" вітамінів групи В у всіх органах і системах. Це, в свою чергу, може привести до надмірної нервової збудливості, сильному розладу травлення, почуттю постійної втоми, зниження якості зору, анемії, м'язовим і шкірних захворювань, серцевих нападів і багатьом іншим неприємних наслідків.

Зараз можна з упевненістю сказати, що в 90% випадків таких порушень можна було б уникнути, якби вживання цукру було вчасно заборонено. Коли відбувається споживання вуглеводів в їх натуральному вигляді, дефіциту вітаміну В1, як правило, не розвивається, з тієї причини, що тіамін, який обов'язково потрібен для розщеплення крохмалю або цукру, знаходиться в вживаної їжі. Тіамін обов'язково потрібен не тільки для зростання хорошого апетиту, але і для того, щоб нормально функціонували процеси травлення.

6) Цукор впливає на серце

Вже досить давно було встановлено зв'язок надлишкового споживання цукру (білого) з порушеннями серцевої (кардіальної) діяльності. Білий цукор досить міцно зрештою суто негативно впливає на діяльність серцевого м'яза. Він здатний викликати сильну нестачу тіаміну, а це може привести до дистрофії серцевого м'язової тканини, а також може розвинутися позасудинний накопичення рідини, що в підсумку може призвести до зупинки серця.

7) Цукор виснажує енергетичний запас

Багато людей вважають, що якщо вони будуть споживати цукор у великих кількостях, у них буде більше енергії, так як цукор є по суті своїй головним енергоносієм. Але якщо говорити по правді, це хибна думка з двох причин, давайте про них поговоримо.

По-перше, цукор викликає дефіцит тіаміну, тому організм не може закінчити метаболізм вуглеводів, через що вихід одержуваної енергії не виходить такий, яким міг би бути при повному перетравленні їжі. Це призводить до того, що у людини з'являються виражені симптоми втоми і помітно знижується активність.

По-друге, підвищений рівень цукру, як правило, слід після зниження рівня цукру, який відбувається внаслідок швидкого підвищення рівня інсуліну в крові, який, в свою чергу, відбувається через різке підвищення рівня цукру. Це замкнене коло призводить до того, що в організмі відбувається опускання рівня цукру набагато нижче встановленої норми. Це явище називається приступом гіпоглікемії, який супроводжується наступною симптоматикою: запаморочення, апатія, втома, нудота, сильна дратівливість і тремор кінцівок.

8) Цукор є стимулятором

Цукор за своїми властивостями є справжнім стимулятором. Коли відбувається підвищення рівня цукру в крові, людина відчуває прилив активності, у нього виникає стан легкого збудження, активізується діяльність симпатичної нервової системи. З цієї причини ми всі після вживання білого цукру помічаємо, що частота серцевих скорочень помітно збільшується, настає невеликий підйом артеріального тиску, частішає дихання, і підвищується тонус вегетативної нервової системи в цілому.

Унаслідок зміни біохімії, яка не супроводжується жодними надмірними фізичними діями, отримана енергія довго не розсіюється. У людини з'являється відчуття когось напруги всередині. Саме тому цукор досить часто називають "стресової їжею".

9) Цукор вимиває кальцій з організму

Цукор харчової викликає зміна співвідношення в крові фосфору і кальцію, найчастіше підвищується рівень кальцію, при цьому знижується рівень вмісту фосфору. Співвідношення між кальцієм і фосфором продовжує бути неправильним більше 48 годин, після того, як був вжитий цукор.

Через те, що співвідношення кальцію з фосфором сильно порушено, організм не може повністю засвоювати кальцій, що надходить з їжею. Найкраще взаємодія кальцію з фосфором відбувається в співвідношенні 2,5: 1, а в разі, якщо ці співвідношення порушені, і кальцію помітно більше, то додатковий кальцій просто не буде використовуватися і поглинатися організмом.

Виводитися зайвий кальцій буде разом з сечею, або він може утворити досить щільні відкладення в будь-яких м'яких тканинах. Таким чином, надходження в організм кальцію може бути цілком достатнім, але в разі, якщо кальцій надходить разом з цукром, він буде марним. Саме тому хочеться всіх попередити, що кальцій в підсолоджену молоці не всмоктується в організм так, як повинен, а, це в свою чергу, підвищує ризик розвитку такої хвороби, як рахіт, а також інших захворювань, пов'язаних з дефіцитом кальцію.

Для того, щоб метаболізм і окислення цукру проходили правильно, обов'язково необхідна присутність кальцію в організмі, а через те, що в цукрі немає ніяких мінеральних речовин, кальцій починає запозичувати безпосередньо з кісток. Причиною розвитку такого захворювання, як остеопороз, а також хвороб зубів і ослаблення кісток є, звичайно ж, нестача кальцію в організмі. Така хвороба, як рахіт, може бути частково обумовлена ​​надмірним споживанням білого цукру.

10) Найвагоміший чинник!

Цукор знижує силу імунної системи в 17 разів! Чим більше цукру у нас в крові, тим слабкіше імунітет. Чому цукровий діабет небезпечний саме ускладненнями? Тому що справжня небезпека полягає в цукрі. При діабеті організм не може засвоювати цукор, і він поступово накопичується в організмі. І чим його більше стає в крові, тим все менше нам доводиться сподіватися на імунну систему.

Кращі продукти, що підвищують імунітет

Щоб уникнути проблем зі своїм здоров'ям, краще за все по максимуму виключити цукор з раціону. Але прибрати цукор з раціону на все 100% не вийде, та власне і не потрібно, так як натуральний цукор в малих дозах людському організму необхідний для нормального функціонування. А ось споживання цукру рафінованого найкраще виключити з раціону на 99%. Також краще за все не вживати зовсім різні цукерки, згущене молоко, торти, варення, - простіше кажучи, всі продукти, в яких є високий вміст концентрованого рафінованого цукру.

Можна перестати пити чай з цукром і повністю виключити з раціону шоколад, включаючи гіркий (хоча гіркий шоколад завдає мінімальної шкоди).


Наостанок цікаве відео по темі

Перед вами виступить Олена Пьянкова, кандидат медичних наук, доцент кафедри профілактичної медицини Інституту підвищення кваліфікації фахівців охорони здоров'я Хабаровського краю