Врослий ніготь вимагає серйозного підходу до лікування

Врослий ніготь доставляє сильний біль при найменшому тиску, заважає вести активне життя і може призвести до хронічного запалення навколишніх тканин, а також до деформації нігтьової пластини. Проблема врослого нігтя актуальна для тих, хто вважає за краще носити вузьку взуття або нехтує правильним регулярним доглядом за нігтями. Лікування нігтів в запущеній стадії вростання дуже складно, а іноді запалення може носити незворотній характер і вражати кістка пальця на нозі. Завдання лікаря в цьому випадку - постаратися запобігти хронізації процесу і полегшити страждання пацієнта.

 Врослий ніготь: симптоми і стадії вростання

Врослий ніготь може з'явитися не тільки через неправильно підібраного взуття. Але і після некоректного педикюру, грибкового ураження, плоскостопості, частого травмування нігтя. Вростання нігтьової пластини в нігтьової валик найчастіше відбувається на великих пальцях ніг, з одного або двох сторін - але, як правило, з зовнішньої.

Спочатку це виражається відчуттям болю і тиску в нігтьовому валику, потім розвивається набряк і почервоніння. На другій стадії захворювання може приєднатися інфекція, оскільки врослий край нігтя сприймається шкірою як чужорідне тіло, через що розвивається запалення, з місця вростання може виділятися гній.

На третій стадії гостре запалення нігтьового валика переходить в хронічне. Врослий ніготь викликає розростання навколо себе грануляційної тканини, яка поступово ущільнюється, а разом з нею деформується нігтьова фаланга. Для хворих на цукровий діабет врослий ніготь представляє особливу небезпеку, оскільки навіть на першій стадії його запалення може перейти в гангрену стопи.

 Лікування нігтів: методи терапії врослого нігтя

Лікування врослого нігтя може проводитися як консервативним, так і хірургічним шляхом. На самому початку захворювання профілактикою розвитку запального процесу може стати зміна взуття на більш вільну і ретельна гігієна стоп із застосуванням дезінфікуючих ванн.

Серед консервативних методів непоганий ефект дає використання спеціальних коригувальних систем - гнучких і пружних пластин з металу або пластику. Така пластина кріпиться на врослий ніготь і за рахунок своєї пружності піднімає його вросли ділянки, приносячи відразу пацієнту полегшення.

При більш важких випадках, коли врослий ніготь супроводжується сильною деформацією, переважно хірургічне лікування нігтів, яке зазвичай проводиться радіохвильовим скальпелем або за допомогою лазера. Суть операції полягає у видаленні частини нігтьового матриксу, щоб припинити його подальше вростання. Якщо в області врослого нігтя є давнє хронічне запалення і розвинулася грануляційна тканина, що призвело до деформації нігтьової фаланги, то проводиться додаткова корекція. Операція завершується обробкою нігтьового ложа, припіканням кровоносних судин і накладенням тугий пов'язки на прооперований палець.

Лікування нігтів переноситься пацієнтами легко, операція нетривала і проводиться під місцевим знеболенням. Пацієнт відразу може бути відпущений додому з рекомендаціями по післяопераційному догляду і дозволом повернутися до повсякденного життя через 3 дня. При необхідності призначаються анальгетики. Пацієнт повинен знати, що при будь-якому методі лікування нігтів залишається ймовірність рецидиву врослого нігтя.