Затримка менструації чим загрожує збій циклу

Гінекологи стверджують: затримка менструації стала вірною ознакою сучасної жінки, яка мешкає в мегаполісі, і зовсім не через настання бажаної вагітності. виною тому - постійні стреси, нервове виснаження,

різка зміна часових поясів, акліматизація. Додайте сюди суворі дієти і гормональну недостатність, і стане зрозуміло, чому затримка менструації перевершує допустимі п'ять днів. Лікарі радять у такому разі не зволікати: адже збій циклу є симптомом дуже серйозних гінекологічних захворювань, що вимагають своєчасного лікування.

Збій циклу: у всьому винні гормони

Затримку менструації нерідко викликають гормональні зміни, які виникають на різних рівнях вироблення гормонів. Наприклад, через порушення роботи щитовидної залози або надниркових залоз. Можуть вони статися і в яєчниках, але проявиться це не відразу. Так, збій циклу часто відзначається у жінок, які були в дитинстві схильні до частих застуд.

Краснуха і вітряна віспа можуть відбитися на закладці фолікулів в яєчнику і з першого циклу стати причиною порушення менструації.

Якщо невелика затримка менструації (п'ять-десять днів) відбувається на тлі незначних гормональних змін, то нормалізувати цикл допоможуть гомеопатичні препарати і вітаміни.

Гормональні зміни пов'язані не тільки з порушенням менструального циклу. Вони проявляються у вигляді шкірного висипу, акне, гірсутизму. Тому не варто чекати швидкого результату. У таких випадках передбачається тривалий курс лікування.

Затримка менструації на два-три, а то й більше місяців свідчить про серйозні гормональні зміни. І тут без корекції ендокринної системи не обійтися.

Іноді жінка страждає порушенням циклів все своє життя. виною тому полікістоз яєчників. 

У подібних випадках використовується гормональна терапія. Її здійснення має поєднуватися з жорсткою дієтою, інакше не вдасться уникнути побічного ефекту у вигляді зайвої ваги.

Причини затримки менструації:

  • позаматкова вагітність;
  • аборт;
  • прийняття контрацептивів;
  • дисфункція яєчників;
  • запалення придатків, фіброма матки;
  • неправильне харчова поведінка, аменорея;  
  • стрес, сильна стомлюваність;
  • надмірна фізична активність.

Чим небезпечна затримка менструації: вважаємо ризики

Ризик розвитку раку матка. Збій циклу загрожує появою таких серйозних захворювань, як кіста яєчника або фіброміома. Остання може викликати сильну кровотечу, а розрив кісти яєчника - термінове хірургічне втручання.

Освіта поліпів: незважаючи на гормональні зміни, гормони продовжують працювати, тільки повільніше. В результаті на стінках матки відбувається потовщення, яке і призводить до утворення поліпів. Якщо їх вчасно не видалити, то ризик розвитку раку збільшується на 20 відсотків.
Безпліддя. Через недостатню вироблення гормонів яйцеклітина не встигає дозріти, і в результаті замість повноцінної менструації відбувається сильна кровотеча.

Якщо жінці все ж вдається завагітніти, то виникає загроза викидня.
Все це свідчить про те, наскільки важливо нормалізувати цикл і не допустити затримки менструації.

Відновлення циклічності менструального циклу

Для того щоб правильно відновити цикл, необхідно звернутися за консультацією до гінеколога! Ми розповімо вам як відновлювали цикл народними засобами наші бабусі. є кілька важливих правил, які не втратили своєї актуальності і сьогодні.

Циклічність. Оскільки місячний цикл у жінки безпосередньо залежить не тільки від стану гормонального фону, але ще і від стану фаз місячного циклу. Яєчники жінки працюють по черзі, виробляючи яйцеклітини. Один працює в синергії з "молодої місяцем", інший зі "старою місяцем". Саме цю особливість і враховували в своїй терапії бабусі.

Рекомендації: Для досягнення зміни циклічності в організмі, необхідно підлаштувати фази сну відповідно до місячним циклом. Лягати спати необхідно з 22:00 до 23:00. Прокидатися з 6:00 до 6:30. Ця проста рекомендація часто викликає найбільші труднощі у виконанні. Не ігноруйте її, А приступайте до втілення.

Сила пророслих зерен. Пророслі зерна багаті не тільки вітамінами і мікроелементами, вони насичують організм жінки правильної позитивною енергією. Саме пророслі зерна містять в собі велику кількість фітоестрогнов, в яких так потребує організм для дозрівання яйцеклітин.

Рекомендації: Починайте свій ранок з сніданку на основі пророслих зерен. Для цього можна приготувати кілька видів пророслих зерен. Найкраще для цього підходять зерна пшениці, гречки і боби - маш. Їх легко проростити і смакові якості цих продуктів не залишать Вас байдужими. Для поліпшення роботи кишечника і підйому імунітету, змішайте 2 ст.л. пророслих зерен з 4 ст.л. йогурту і 1 ч.л. меду і сніданок готовий.

Молоко на ніч. Для поліпшення роботи яєчників спробуйте перед сном молоко виготовлене за спеціальним рецептом. Цей смачний напій допоможе відновити сили і зробить сон більш глибоким.

Рекомендації: Приготуйте суміш спецій кожної з яких треба взяти в рівних кількостях: куркума, кориця, гвоздика, імбир, білий перець. Візьміть склянку молока і підігрійте його до 60 градусів. Додайте в нього 1/2 ч.л. суміші і залиште в теплому місці на 15-20 хвилин. Потім додайте 1/2 ч.л. меду і пийте теплим за 30 хвилин до сну.

Будьте уважні до свого здоров'я!