Загин матки особливості клінічної картини і лікування

Кожна людина унікальна, незважаючи на загальні принципи анатомії і фізіології людського організму. Але в тілі кожного з нас є свої особливості розташування, будови і функціонування органів. Іноді вони можуть бути нам на користь, а іноді - є патологічним станом. Загин матки - це анатомічна особливість розташування внутрішніх жіночих статевих органів, яка може бути вродженою чи набутою. У нормі матка розташовується в порожнині малого таза між сечовим міхуром і прямою кишкою, але вона може змінювати своє положення в залежності від зміни стану розташованих поруч органів.

Причини, симптоми і методи лікування загину матки

Загин матки зустрічається приблизно у кожної п'ятої жінки. Загином вважається розбіжність осей матки в паралельності і зменшення кута між тілом і шийкою матки до 90-110 °.

Відхилення може спостерігатися наперед, назад, вправо або вліво, але в 70% випадків є загин матки саме вперед або назад.

Пацієнток в першу чергу хвилює питання про можливість завагітніти і виносити дитину при такій аномалії положення матки. знає, що на це питання не існує однозначної відповіді, все строго індивідуально. Можливість вести нормальне статеве життя і зачати дитину у пацієнток з загином матки залежить, в першу чергу, від вираженості патологічного стану.

Загин матки:

 • причини вродженого і набутого загину матки;
 • клінічна картина при загині матки: характерні симптоми;
 • ефективні методи лікування загину матки.

Причини вродженого і набутого загину матки

Загин матки може бути вродженою чи набутою патологією. Природжений загин матки, обумовлений генетичною патологією, зустрічається досить часто і поєднується з недорозвиненістю матки. Серед основних придбаних причин розвитку загину матки можна виділити:

 • слабкість зв'язок, що утримують матку;
 • пологи, які ускладнилися розривом м'язів малого тазу;
 • часті закрепи або постійне стримування позивів на випорожнення сечового міхура і дефекацію;
 • спайкові процеси в малому тазі;
 • кісти яєчників;
 • пухлини матки, сечового міхура і кишечника;
 • ендометріоз.

Клінічна картина при загині матки: характерні симптоми

Клінічна картина загину матки залежить від ступеня вираженості самої аномалії. При невеликому загині пацієнтку тривалий час може нічого не турбувати, і першим симптомом захворювання може стати безпліддя або невиношування вагітності. При більшій деформації матки ознаки патології виражені більш явно. Однією з основних скарг таких пацієнток є дискомфорт або хворобливість при статевому акті. Біль також може виникати при тривалій ходьбі, бігу або різкій зміні положення тіла. Відзначаються порушення менструального циклу, які проявляються вираженим больовим синдромом, рясним менструальним кровотечею і мажучі виділеннями до менструації. Якщо деформована матка здавлює пряму Кішу - можуть відзначатися часті закрепи.

Ефективні методи лікування загину матки

При невеликому природженому загині матки і відсутності виражених симптомів патології специфічного лікування не потрібно. В інших випадках лікування загину матки грунтується, перш за все, на усунення причинного фактора. З цією метою можуть призначатися:

 • витамино- і фізіотерапія;
 • прийом протизапальних препаратів;
 • лікувальна фізкультура для тренування м'язів малого тазу;
 • гінекологічний масаж.

У важких випадках пацієнтці може знадобитися хірургічне втручання для усунення причини загину матки і фіксації органу в фізіологічному положенні.

Індивідуальний підхід в кожному випадку дає можливість адекватно оцінити клінічну ситуацію і ефективно вилікувати загин матки.