Засмага після ін'єкцій ботулотоксину дозволити або заборонити пацієнту

Початок літа - це дуже активний період для фахівців естетичної медицини, адже, напередодні сезону відпусток, пацієнти масово записуються на Догляду процедури. Серед них - особливо затребуваною і популярною є процедура ботулінотерапіі. Тож не дивно, адже на літніх фотографіях у морського узбережжя кожній дівчині хочеться виглядати бездоганно, а зморшки цього ніяк не сприяють. На щастя, ін'єкції ботулотоксину ефективно допомагають усунути цю проблему. Однак відразу виникає питання - чи можна дозволяти пацієнтам загар після ботулінотерапіі. Відповідь на нього читайте в сьогоднішній статті.

Засмага після ін'єкцій ботулотоксину: які існують за і проти

Засмага після ін'єкцій ботулотоксину - це досить спірне питання.

З одного боку, строгих протоколів, що забороняють або дозволяють загар після ботулінотерапіі знайти, на жаль, не вдасться.

До того ж, якщо пацієнт робить ін'єкції ботулотоксину безпосередньо перед відпусткою - категорично забороняти йому засмага не хочеться. З іншого боку, у фахівців естетичної медицини, навіть при відсутності однозначних рекомендацій, є багаторічний досвід, який нерідко говорить про негативну дію засмаги після ін'єкцій ботулотоксину. Які ж ризики існує в цьому випадку, і чим вони обумовлені - розберемо в цьому матеріалі.

Засмага після ботулінотерапіі:

  • дозволяється загар після ін'єкцій ботулотоксину;
  • що робити, якщо засмаги після ін'єкцій ботулотоксину не можна уникнути.

Чи дозволяється загар після ін'єкцій ботулотоксину

Перш за все, необхідно відзначити, що однозначної відповіді на це питання не існує. На ринку естетичної медицини сьогодні представлено кілька препаратів ботулотоксину, і їх виробники строгих рекомендацій в питанні засмаги після ботулінотерапіі не дають. Однак, фахівці, які виконують цю процедуру, часто рекомендують своїм пацієнтам виключити загар протягом 10-15 днів після ін'єкцій ботулотоксину. Це пов'язано відразу з декількома причинами:

  • по-перше, вплив високих температур негативно впливає на процес загоєння після ін'єкційних процедур, і відновлення може затягнутися на кілька тижнів. Саме з цієї причини, фахівці рекомендують також утриматися від відвідування лазні, сауни, солярію і так далі;
  • по-друге, ультрафіолетові промені в деякій мірі впливають на склад ін'еціруемих препаратів, у зв'язку з чим, їх ефективність знижується;
  • крім того, після будь-яких ін'єкцій не рекомендується, протягом деякого часу, наносити на шкіру обличчя косметичні засоби, в тому числі, сонцезахисні, а цей факт, сам по собі, має на увазі заборону на засмагу.

Що робити, якщо засмаги після ін'єкцій ботулотоксину не можна уникнути

Незважаючи на всі перераховані вище фактори, що обумовлюють існуючу заборону на засмагу після ін'єкцій ботулотоксину, непоодинокі випадки, коли саме перед початком відпускного сезону пацієнти записуються на процедуру ботулінотерапіі.

У тому випадку, якщо засмаги після ін'єкцій ботулотоксину все ж не можна уникнути, необхідно рекомендувати пацієнту максимально уникати потрапляння прямих сонячних променів на шкіру в місцях ін'єкцій.

Для цього, в ідеалі, необхідно в сонячний час доби перебувати в тіні, а при виході на вулицю - надягати капелюх з широкими полями, що захищає обличчя від ультрафіолету. Подібних дій буде цілком достатньо для того, щоб захистити обличчя пацієнта від негативних наслідків засмаги після ін'єкцій ботулотоксину.

Думка експерта, лікаря дерматовенеролога вищої категорії, члена Європейської асоціації дерматологів, почесного члена асоціації ін'екціоністов Ірини Сергіївни Капшученко:

- Загальновідома рекомендація, що обмежує перебування пацієнта на сонці, навряд чи може бути витримана в умовах сучасного ритму життя, і носить, швидше, рекомендаційний традиційний характер. Пов'язаний, в першу чергу, з тим фактом, який може спостерігати в своїй практиці кожен фахівець: влітку, в період активної інсоляції, тривалість ефекту ботулотоксину може значно скорочуватися, що на думку багатьох експертів, пов'язано, в першу чергу, з прискоренням обмінних процесів в літній період. Говорити про негативний вплив сонця на зону ін'єкції досить складно, оскільки, як правило, в нормі ми не спостерігаємо пост'інекціонной запальної реакції. Вплив на дифузію препарату процедура засмаги так само не може надати, якщо, звичайно, пацієнт не відправиться на пляж відразу з кабінету косметолога, адже взаємодія зі SNAP-25 рецепторами молекули ботулотоксину відбувається вже протягом першої доби після ін'єкції. На мій погляд, абсолютно достатньо використання самих банальних гігієнічних заходів, що перешкоджають Постін'єкційних запалення, ну і засіб з SPF фактором ще нікому не шкодило.