загин куприка

Копчик людини представлений 3-5 недорозвиненими хребцями, причому перший з них має виростами, такими, як і у аналогічних типових хребців, інші хребці куприка округлої форми. Крижово-куприкове з'єднання - синхондроз з власним міжхребцевих диском і отвором для кінцевої нитки твердої оболонки спинного мозку.

До куприка кріпляться різні м'язи, що сприяють функціонуванню кишечника і органів сечостатевої системи. Копчик забезпечує міцність тканин і органів малого тазу. У нормі він злегка загнутий вперед, в продовження вигину крижів, його м'язи і зв'язки еластичні. При пальпації м'яко пружинить. У віці 17-25 років, коли крижові хребці зростаються, утворюючи крижі, куприк стає твердим. При травмі куприк може бути зміщений сильніше вперед, в сторону, іноді вперед і в сторону.

Можливий подвійний загин. Рідко зустрічається після травми зсув першого куприкового хребця назад, а інших вперед. Хворобливі відчуття при натисканні можуть проявлятися, іноді вони відсутні, якщо з моменту травми пройшло багато часу. Звичайне місце розташування куприка в складці між сідницями, але травма може бути настільки сильною, що спостерігається зміщення куприка під одну з сідничних м'язів, його промацування в цьому випадку ускладнено.

Загин куприка порушує фізіологічні процеси в організмі, погіршує обмін в міофасциальних структурах, впливає на кровообіг і відтік лімфи в органах і тканинах малого таза. Тому важливо виправити дефект і запустити механізм самовідновлення. Обов'язково у віці 2-3 місяці у малюків треба перевіряти стан куприка.

Нижні куприкові хребці мають крючковидного форму, але при внутрішньоутробних напружених, травмах і мікротравмах під час пологів може виникнути значний зсув крижів і більш виражений загин куприка. Далі якщо не вжити заходів ця патологія буде прогресувати, і доставляти багато неприємностей, адже це ще й зміни порушують функції нервово м'язового комплексу, згубний вплив на біологічно активну зону і репродуктивну область. Від цього змінюється емоційний стан.

Серйозний зсув, що викликає загин куприка може здавлювати судини і впливати на стан головного мозку, в результаті з'являються головні болі і можуть розвинутися деякі хвороби. У період родової діяльності рухливість крижів і куприка - важлива особливість, не тільки для таза жінки, але і для голівки плоду, що забезпечує перебіг пологів без травм. Відсутність рухливості підстави крижів назовні ускладнює входження головки дитини в малий таз і вельми негативно позначається на сутичках, аж до їх зупинки.


Навіть якщо головка малюка проходить вільно в малий таз, то далі дитина не зможе просуватися через ускладнення руху основи крижів всередину і загину куприка. Загин куприка при вагітності виникає не тільки в результаті травми, але і як наслідок тривожних переживань, що викликає напругу тазового дна.

Вагітним рекомендується обов'язково відвідувати лікаря-остеопата для раннього виявлення патології. Для корекції куприка застосовується остеопатіческая техніка Рекойл (відскік), під час, якої здійснюється натискання на анатомічну структуру і потім різко припиняється зусилля (відскік). Усунення загину, в тому числі подвійного, виконується під час пальпації, такий вплив на тонус внутрішніх і зовнішніх м'язів і зв'язок куприка відновлює його колишню форму.

Больові відчуття в області куприка при загині можуть бути постійними і нападоподібними. Їх інтенсивність посилюється під час дефекації, при сидінні і при спробі встати. Досить часто біль віддає в сідничний частина, в промежину і в статеві органи, відчувається іррадіація у внутрішню поверхню стегон. Діагностиці болю в куприку проста, в першу чергу проводять пальцеве дослідження прямої кишки.

Крім пальцевого дослідження призначається рентгенографія крижово-куприкового відділу, ультразвукове дослідження черевної порожнини. Після визначення ступеня травми і виявлення зміщення куприка потрібно дочекатися, коли пройде запалення і набряк і тоді можна зайнятися усуненням загину куприка.

У гострий період при хворобливих симптомах в зоні куприка рекомендується дотримання постільного режиму не рекомендується сидіти, в окремих випадках можна використовувати спеціальну ортопедичну подушку. Не можна приймати гарячі ванни, прикладати на куприк теплі пов'язки з зігріваючими мазями, а ось холодні компреси знімуть біль, набряк і синець.

Протипоказані фізичні навантаження, масажні процедури. 

Необхідно навчитися бути пильними, в разі падіння на куприк краще відразу адекватно оцінити стан на прийомі у лікаря, не запускати хворобу, її наслідки можуть виявитися непередбачуваними.