Замісна гормональна терапія чого боятися Ваші пацієнткі?

Сучасні жінки, Яким Вже "Дещо за сорок", Частіше за все усвідомлюють, что цею вік НЕ только дарує радості від професійного успіху и значний жіттєвіх досягнені, но й набліжає до особливо фізіологічних змін у функціонуванні організму, Які могут буті дуже непріємнімі. Як жінці зустріті новий период у жітті без непріємностей у здоров'ї, рекомендує Тетяна Олексіївна Попова.

Тетяна Олексіївна Попова
к.м.н., гінеколог-ендокринолог,
керівник "Центру здоров'я жінки" клініки MDclinic

 Які Симптоми вказують на Наближення клімаксу?

Если спитати жінок старшого поколения - наших мам та бабусь, як смороду відчувалі собі у тому делікатному віці, что передував клімаксу, смороду певно згадають, что Відчуття були, скажімо так, чи не дуже пріємнімі. Альо більшість з них даже не подумали звернути до гінеколога по допомогу. Дехто вважаю, что це - Цілком природні негаразди, а багата даже на мнение не спадає, что проблеми Із Зайве вагою, лещата, тахікардією, обострения хронічніх захворювань могут буті пов'язані з Наближення клімаксу.

А як спріймають Відчуття вікових змін сучасні жінки? Чи звертають смороду до гінеколога Із запитання про ті, что можна сделать для полегшення ціх непріємніх відчуттів?

На Відміну Від тисяча дев'ятсот дев'яносто сім року, коли я працювала в Центрі лікування патології клімаксу, зараз все более й более жінок НЕ бажають мирить з клімаксом и хотят залішатіся красивими та здоровими. Хочуть Зберегти соціальну и сексуальних Активність та не залежаться у жітті від вікових змін у здоров'ї.

Іноді жінки приходять на прийом до гінеколога та від порогу заявляють, что в них Вже мабуть почався клімакс, тому что десь прочитали про его ознака та відчувають їх. Які Симптоми Дійсно вказують лікарю на ті, что его пацієнтка таки наблізілась до клімактерічного ПЕРІОДУ?

Спочатку змінюється менструальний цикл: его длительность скорочується, затримки змінюються кровотеча, во время затрімок з'являються Перші вегетатівні розладі - "припливи", підвіщена пітлівість, озноби, серцебиття, перепади артеріального тиску; порушується сон та псується характер - вінікає дратівлівість, плаксівість, Схильність до депресії.

Сучасні засоби масової информации дозволяють жінкам отріматі будь-які Відомості НЕ только про Симптоми клімаксу, но й про лікарські засоби, Якими можна полегшіті его прояви. Проти чи Знають пацієнткі про замісну гормональну терапію? Що саме знають? Чи Готові нею користуватись?

Пацієнткі зазвічай Знають лишь о том, что існує гормональна терапія (тобто як раз препарати ЗГТ) та Різні засоби Рослини походження (Які НЕ є по суті замісною терапією). Більшість жінок почінають Розмова з того, что Хотіли б обійтісь без гормонів. Тому на прійомі доводитися пояснюваті Преимущества та Особливості одних та других препаратів.

Правильно підібрані засоби ЗГТ здатні значний полегшіті прояви Періменопауза.

У разі якіх ще проблем Із здоров'ям жінки, Якій "Дещо за сорок", поможет замісна гормональна терапія?

Естрогени, Які знікають з процесса обміну Речовини после припиненням Функціонування яєчніків, відіграють дуже важліву роль почти для всіх ОРГАНІВ та систем жіночого організму. Окрім гарного самопочуття, доведено, что довготрівалій прийом ЗГТ профілактує розвинення остеопорозу та хвороби Альцгеймера.

Які види ЗГТ зазвічай прізначають лікарі Українським жінкам? Що предлагают своим пацієнткам гінекологі в других странах? Чи є різніця?

Існує три групи препаратів ЗГТ: для жінок в періменопаузі (во время їх прийому зазвічай є менструальноподібна Реакція), для жінок в постменопаузі (во время прийому менструацій немає) та препарати для прооперованіх жінок (коли відалені матка та яєчнікі). За кордоном лікарі Використовують ще одну групу препаратів, Які можна прійматі даже жінкам, у якіх діагностовано та проліковано рак молочних залоза. Звічайні препарати ЗГТ таким пацієнткам протіпоказані, но так звані SERM (селектівні модулятори естрогеновіх рецепторів) прійматі можна.

У якіх випадка лікар-гінеколог рекомендує жінці замісну гормональну терапію, а коли - обов'язково прізначає ее за медичними показаннями?

Треба від самого качана усвідоміті, что прийом ЗГТ - це терапія Вибори жінки. Тобто це НЕ лікування у чистому виде, а заміщення гормонів, Які Припін віроблятісь в організмі. Тож если жінка хоче - вона це пріймає, а если ні - то живе за принципом "господь терпів и нам заповів". Если Говорити про жінок, Яким нельзя прійматі ЗГТ, - це может буті з приводу різніх хвороб, як гінекологічніх (РМЗ, Великі лейоміомі, кісті ТОЩО), так и Загальний (перенесені тромбозу, активна фаза гепатітів, пухлини печінкі та других ОРГАНІВ и локалізацій ).

Іноді пацієнткі гінеколога дуже Хотіли б скористати якімісь лікарськімі засоби, щоб полегшіті Симптоми Періменопауза, проти побоюються прійматі гормональні препарати. Чи Можливі ускладнення або небажані побічні ефектів від ЗГТ? Що робити жінці, коли їй здається, что від прийому призначення ліків "щось идет не так"?

Найбільш пошірені проблеми адаптаційного ПЕРІОДУ (Перші 2-3 місяці прийому препаратів ЗГТ) - це болі та напруженного в молочних залоза та невелічкі, як мазки, кров'янисті віділення. Зазвічай смороду без всякого лікування знікають после адаптації організму до гормонів. Будь-які інші проблеми, что вінікають, на порядок нижчих за значущістю, и потребують уваги лікаря, что спостерігає за здоров'ям жінки. Більш за все жінки боятися Виникнення раку молочних залоза. І Дійсно, после 5-7 років Безперервна прийому ЗГТ незначна підвіщується рівень захворюваності на РМЗ, но зовсім НЕ підвіщується рівень смертності від цієї хвороби. Навпаки в когорті жінок, Які пріймають ЗГТ, більшість віпадків пріпадає на Початкові стадії хвороби. Поясніті це можна тім, что жінки, Які пріймають ЗГТ, більш пріскіпліво ставлять до свого здоров'я та своєчасно роблять всі необхідні діагностичні процедури. Безумовно, если самопочуття во время прийому ліків турбує жінку, вона винна Негайно звернути до лікаря.