Цікава анатомія таємниці хрящової тканини

   Якби не було хрящів, ми б не тільки не їли смачні бульйончик і відвари, але також не могли б існувати на цій землі. Відсутність хрящів в тілі перетворює людину в незв'язну і негнучку купку запчастин в шкіряному мішку. На жаль, втратити еластичність і масу хрящової тканини не так складно. До чого призведе ця втрата? Що шкодить хрящової тканини? Як зберегти своє здоров'я? Всі про це читайте на .

Чи є життя без хрящів?

Хрящова тканина є вкрай важливою складовою організму. У тілі людини хрящі виконують роль амортизатора і своєрідного буфера. Цей компонент є важливим елементом опорно-рухового апарату. Крім того, що хрящі з'єднують кістки, вони дозволяють міцному скелету бути гнучким, що дає можливість пересування. Цей важливий елемент вважається ключовим не тільки для зяючого скелета, але також для всієї його "начинки". Цей "пиріжок" не був би таким же смачним без цілого ряду складових його хрящів. Хрящова тканина міститься також в цілому ряді внутрішніх органів, виконуючи також сполучну функцію. Хрящі роблять нутрощі міцнішими і пружними.

   Таким чином, логічним є висновок, що якщо хрящ пошкоджений, все здоров'я піддається високому ризику.

Що зношує хрящову тканину?

   Проблеми хрящової тканини нерідко бувають вродженими. Проте, при неправильному харчуванні і пасивному способі життя, над хрящами нависає серйозна загроза. Недолік необхідних компонентів і води призводить до руйнування хрящової тканини. Надалі цього розвивається ряд захворювань. Подібний сценарій особливо актуальний для людей старше 50-ти років. У разі дефіциту води, хрящ починає сохнути і руйнуватися. На цьому тлі, крім захворювань, значно зменшується людський зріст.

   Факторів хрящового ризику також піддаються люди, з тонкими кістками фігурою. Тонка кістка є більш крихкою, рівно, як і витончені сполучні хрящики. З цієї причини такої організм легко травмувати. Люди, що ведуть пасивний спосіб життя, мають низьку м'язову масу, що збільшує ризик травмування скелета. Особливо високий ризик отримання травми хрящів мають повні люди. Зайва маса рідко супроводжується достатньою м'язової тканиною. Отяжене товстої жировим прошарком тіло особливо сильно тисне на кістки і хрящі. В результаті хрящова тканина значно швидше зношується і стирається. Далі слід очікувати хвороби. Крім того, при падінні повні люди більше травмують свої хрящі й кістки. За це треба дякувати надлишкову масу.

Безумовно, в цьому списку хрящових мраков мають місце спортивні травми, пов'язані з перенавантаження.

Як захистити хрящі від небезпеки?

   Щоб кісткова і хрящова тканини були в тонусі, необхідно забезпечити їх потрібними будівельними матеріалами. Обов'язковими для цих частин організму є фосфор, кальцій, цинк і вітамін D. Всі ці компоненти необхідно приймати в харчових добавках. Варто відзначити, що вітамін D не засвоюється організмом, якщо його приймати без кальцію. Важливо також споживати ці компоненти з їжі. Їх можна зустріне в такій їжі:

 • зернові;
 • молочні продукти;
 • листові овочі;
 • зелень;
 • риба;
 • горіхи.

Не забувайте пригощати хрящі сірої, яка міститься в цибулі, часнику, капусті, яйцях і в ріпі. Не варто забувати і про желатин, яким охоче пригостить мертва, але добре приготована рибка.

   Важливо пам'ятати, що засвоєння цих компонентів здоров'я перешкоджають:

 • алкоголь;
 • Газовані напої;
 • кофеїн;
 • наркотики;
 • щавельная кислота.

   Не забувайте також пити достатньо води. У день необхідно вживати не менше 4-х склянок.

   Але одного лише правильного раціону для здоров'я кісток буде недостатньо. Важливо займатися спортом. В процесі фізичних навантажень, наросте не тільки м'язова маса, але також зміцнюється кісткова і хрящова тканина. З одного боку, м'язова маса зменшує навантаження на кістки і хрящі, з іншого - хрящі стають міцнішими і менш уразливими для многіхнегатівнихфакторов. Так, здоровий і активний спосіб життя допоможе застрахувати себе від ряду захворювань, які чекають кожну людину за кутом старості.

    Будьте уважні до свого здоров'я! Більше про нього читайте на .