Цікава фізіологія техніка дихання і причини хропіння

Дихання - рефлекторна дія, яка забезпечує життєдіяльність всіх клітин організму. Людина дихає, ніколи не замислюючись про цей процес і про те, що його потрібно виконувати з певною технікою. Мало хто знає, що при диханні в процесі бере участь тільки одна ніздря. Таке фізіологічне явище засноване на необхідності зміни носових циклів. Повітря проходить через одну ніздрю - провідну, в ній судини стискаються, в той час як друга є додатковою - в ній судини розширені, що зменшує її просвіт. Зміна носового циклу відбувається приблизно кожні 4 години. Яка правильна техніка дихання? Чому з'являється хропіння?

Як перевірити свою техніку дихання?

Більшість людей дихають неправильно. Для того щоб правильно дихати, потрібно дотримуватися певне положення тіла і стежити за рухом м'язів.

Правильне дихання - це діафрагмальне, коли повітря вдихається носом, при цьому м'язи живота рухаються, а груди залишається нерухомою. Техніка дихання при діафрагмальному типі диханні є природною для людини.

У процесі дорослішання багато людей псують свою поставу, і м'язи при диханні рухаються неправильно, обмежуючи при цьому легкі. Як змінюється дихання при роботі за комп'ютером, читайте далі на. Для визначення свого типу дихання потрібно встати прямо, покласти одну долоню на живіт, а іншу на груди, і подивитися, яка рука рухається при диханні. Нормальне дихання повинно бути глибоким, через ніс і супроводжуватися рухом живота.

Читайте далі:

  • зміна дихання при роботі за комп'ютером;
  • наслідки порушення дихання при роботі за комп'ютером;
  • причини хропіння;
  • небезпечні наслідки хропіння.

Як змінюється техніка дихання при роботі за комп'ютером?

На сьогоднішній день зі зміною умов праці і життя попереду стоїть проблема комп'ютерного апное, яке розвивається на тлі неправильної техніки дихання при роботі за комп'ютером.

Під час роботи за комп'ютером людина займає нефізіологічне положення, яке перешкоджає нормальному диханню, також при роботі або читанні людина може затримувати дихання, сам не помічаючи цього, що пізніше супроводжується головними болями і запамороченням.

Це і є перші ознаки апное. Обмеження дихання при роботі за комп'ютером прискорює серцебиття і розширює зіниці, що негативно позначається на стані здоров'я. Тому важливо стежити за поставою і за технікою дихання під час роботи за комп'ютером.

Порушення техніки дихання під час сну є причиною хропіння

Кожен стикався з ситуацією, коли хтось заважає засипати гучним хропінням. При засипанні розслабляються язичок і м'язи м'якого піднебіння, іноді розслаблення провокує часткове перекриття проходу для повітря. Це супроводжується вібрацією м'яких тканин неба і гучним звуком, який називається хропінням. Також хропіння може з'являтися на тлі набряку м'язів гортані і на тлі викривлення перегородки носа, при поліпах, збільшених мигдалинах або алергії.

Хропіння негативно може позначатися на мозковій тканині, так як під час хропіння в мозкову тканину надходить мало кисню. Також хропіння може привести до смертельних наслідків - якщо відбувається тривала затримка дихання уві сні. У хропе людини може бути до 500 зупинок дихання за ніч, проте він не може цього згадати. У будь-якому випадку, хропіння негативно позначається на здоров'ї, маючи небезпечні ускладнення. Тому правильна техніка дихання вдень і вночі є запорукою здоров'я і гарного самопочуття.