Задирок на пальці може спровокувати розвитку бактеріального запалення

Задирок на пальці не тільки неестетично виглядає, але і може завдавати болю, кровоточити, а в разі приєднання бактеріальної інфекції призводити до розвитку панариция з сильним запаленням пальця. Нігтьової валик і кутикула, де найчастіше з'являються задирки, відрізняються тонкою і ніжною шкірою, яка дуже швидко пересушується при несприятливих зовнішніх впливах або внутрішніх захворюваннях. Пересушена шкіра тріскається і розривається, такі поверхневі надриви шкіри можуть траплятися в будь-якому віці у чоловіків і жінок.

 Причини виникнення задирки і можливі ускладнення

Ділянки відшарованому епідермісу навколо нігтьової пластинки найбільш часто зустрічаються у пацієнтів із сухою і чутливою шкірою. Навіть при невеликому відхиленні від ретельного догляду за руками така шкіра швидко втрачає вологу, стає тонкою і при найменшому впливі травмується.

Серед інших причин появи задирки найчастіше зустрічаються такі:

  • неякісний обрізний манікюр;
  • мікротравми;
  • гіповітаміноз;
  • роздратування шкіри побутовою хімією;
  • тривалий контакт з водою;
  • пересихання і перебування на морозі без рукавичок;
  • використання для покриття нігтів неякісних лаків.

Причиною стоншування і розриву шкіри, появи задирки може бути порушення обміну речовин, дисбактеріоз. Задирок з'являється, якщо є звичка гризти нігті, якщо в організмі не вистачає мікроелементів через захоплення жорсткими дієтами.

Головна небезпека задирки полягає в тому, що пошкоджена шкіра дозволяє проникнути всередину золотистого стафілококу, грибкової інфекції, синьогнійної палички та деяким іншим хвороботворним мікроорганізмам, що викличе запальний процес, часто закінчується хірургічним втручанням.

 Салонне і домашнє лікування задирки на пальці

Пацієнт, що скаржиться на часті запрошення задирок, повинен отримати направлення на аналізи - біохімія крові, спектральний аналіз нігтів на мікроелементи, аналіз на дисбактеріоз. Лікар повинен пояснити причини підвищеної чутливості шкіри і її розривів, рекомендувати салонні процедури по догляду за нігтями, нігтьового валика, шкірою рук, а також заходи, які можна вжити в домашніх умовах для закріплення результатів лікування.

Задирок акуратно видаляється стерильним інструментом, потім область нігтьового валика обробляється дезинфікуючим засобом. Якщо нігтьової валик запалився, може знадобитися антибактеріальна терапія і допомогу хірурга.

Пацієнтам із сухою шкірою і схильністю до виникнення задирок рекомендуються парафінотерапія, СПА-процедури для рук і ніг, пілінг долонь і стоп. У домашніх умовах необхідний регулярний догляд за нігтями у вигляді сольових і теплих масляних ванночок, що пом'якшують зволожуючих засобів для кутикули.