Жіноча фригідність, аноргазмія і вагинизм причини сексуальних порушень у жінок

Багато жінок стикаються з проблемою жіночої сексуальної дисфункції. Щоб вчасно звернутися до фахівця і усунути причину виникнення будь-якого сексуального порушення, необхідно знати їх характерні ознаки і риси. Саме тому Estet-portal вирішив присвятити дану статтю проблемі сексуальних порушень у жінок і розповісти про вагінізмі, аноргазмії, аверсії і жіночої фригідності, які часто стають на шляху сексуальної (і не тільки) життя жінки.

Сексуальні порушення у жінок, всупереч громадській думці, зустрічаються набагато частіше, ніж у чоловіків. Просто чоловічі сексуальні порушення особливо помітні в сексі, а ось жіночі можна приховати.

Що мається на увазі? Якщо у партнера пропала ерекція або тривалий час не виникає сексуальне бажання, це ставати помітно відразу. А ось жінка спокійно може займатися сексом і без бажання, і без порушення, і без оргазму. І це абсолютно не сприймається як сексуальна дисфункція.

У разі відсутності сексуального задоволення частіше виникають конфлікти, і відносини вибудовувати складніше, з'являється більше претензій і вимог. Та й елементарного зняття стресу (який у жителів сучасного суспільства просто хронічний) не відбувається. Звідси і постійна втома, роздратування. Загалом, роль сексуального життя в психологічному благополуччі незаперечна. Так в яких же випадках жінці необхідно звернутися за допомогою до фахівця?

Сексуальні порушення у жінок: жіноча фригідність, аноргазмія і вагинизм

До жіночих сексуальних дисфункцій відносяться:

 • фригідність;
 • аноргазмія;
 • сексуальне огиду або аверсія;
 • вагинизм.

Жіноча фригідність - відсутність статевого потягу і сексуального збудження, яке супроводжується відсутністю сексуальних фантазій, сексуальної ініціативи, навіть неможливості вибрати привабливого чоловіка.

Аноргазмия - відсутність оргазму при сексуальному контакті. Як правило, вона виникає у фригідних жінок, хоча може виникати і незалежно від наявності фригідності. Деякі жінки не можуть досягти оргазму при статевому акті, зате досягають його при мастурбації, а інші не відчувають його ні при мастурбації, ні при статевому акті. Також існують відмінності і переносимості аноргазмії. Не отримуючи оргазму одні жінки отримують певний психологічний задоволення від заняття сексом, при цьому їх порушення поступово згасає.

У інших жінок аноргазмія викликає напругу і занепокоєння (напади головного болю, безсоння, дратівливість у відносинах з партнером і т.д.). І ось коли наявність аноргазмії заважає (такі як уникнення інтимної близькості, охолодження до партнера або гінекологічні проблеми), тоді, в основному, жінки і звертаються за допомогою до фахівця.

Причинами аноргазмії, як і жіночої фригідності, можуть бути:

 • суворе виховання
 • психотравмирующие обставини дитинства, юності, а також початку статевого життя
 • перенесення моделі батьківських взаємин
 • несформований ставлення до власного тіла, до своєї сексуальності
 • негативне ставлення до онанізму і боязнь його наслідків
 • напружені відносини з партнером і невикористання ефективних методів сексуальної стимуляції.

Аверсія - такі негативно забарвлені емоції, як відраза або страх, при одній лише думці про інтимну близькість. Внаслідок подібних емоцій інтимні процеси избегаются, нерідко за допомогою конфліктів і сварок з партнером. У деяких жінок огиду генералізується навіть на дотики партнера. Причинами аверсії можуть бути пережиті психологічні травми, насильство, а також порушені взаємини з партнером.

Вагінізм зустрічається досить рідко. Вагінізм - скорочення м'язів піхви, при "спробі" статевого акту або навіть при думці про нього. В його основі лежать психологічні причини. Бройтігам виділяє 2 типу жінок з невротичними особливостями особистості в зв'язку з вагинизмом:

 1. Жінки з інфантильним ставленням до сексу - сексуальність у них пов'язана зі страхом і виною. Такі жінки дуже мало знають про секс, погано знають своє тіло і його потреби, ігнорують свої геніталії, вважаючи їх чимось брудним і ганебним. Загалом, такі жінки не хочуть прийняти на себе роль зрілої жінки.
 2. Жінки з конкурентним, агресивним ставленням до чоловіків. Такі жінки не хочуть підкорятися чоловікам, для них сексуальне проникнення - небезпечна слабкість підпорядкування.

Милі жінки, Estet-portal рекомендує: чи не соромтеся, не соромтеся звертатися до фахівця. Адже один раз зважившись звернутися за допомогою, Ви значно поліпшите своє життя, як сексуальну, так і партнерську!