Жіноча інтуїція її прояв і важливість в сучасному світі

Говорячи про такому цікавому і маловивченому психологічному властивості, як інтуїція, кожен згадає дії, які як би робилися самі собою без нашої участі. Це може відбуватися при швидкому вирішенні життєво важливих для нас подій в короткий проміжок часу. У таких випадках усвідомлений вибір робить за нас наше підсвідоме, а точніше відбувається вироблення швидкого інтуїтивного рішення. Філософ Джон Уайт називає інтуїцію «переживанням внутрішнього знання, яке можна відчувати так само виразно, як логічну думку». У соціальних контактах неоціненна роль цього важливого якості. Набагато більше значення спілкуванню і взаєминам приділяють в соціальному світі жінки. Особливості цього явища розкриті в статті на .

Жіноча інтуїція - це реальність чи вигадка

Спори про вплив інтуїтивного знання на наше життя не перестають вщухати як в наукових, так і популярних виданнях. Розвиненість цього дивного якості у деяких людей демонструє їх здатність відчувати насуваються події до того, як вони відбуваються. Ще один аспект цієї теми: чим відрізняється жіноча інтуїція від такої ж здатності у чоловіків? Дослідження інтуїції у представників різної статі демонструють мінімальні відмінності сформованості цієї якості.

Чим же підживлюються міфи про силу цієї якості у жіночої половини людства? Швидше за все більшої розвиненістю у жінок такого важливою психологічної характеристики як емоційний інтелект. Це якість передбачає більш виражену чутливість до емоційної інформації, чуйність до розрізнення інформації невербального характеру (руху, міміка, поза, жести, тональність розмови, дрібна моторика).

У жінок більш розвинена емоційна чутливість і соціальні навички. Це допомагає їм бути більш досвідченими в спілкуванні, контактах з протилежною статтю. Більш висока розвиненість інтуїції властива як окремим жінкам, так і чоловікам.

Жінки більш емпатічним в спілкуванні, частіше вислухають, схильні до співпереживання. В силу цього вони можуть орієнтуватися на передчуття. Це формує більш сильні зв'язки емоційного і логічного в аналізі інформації, прийнятті рішень.

Жіноча інтуїція: її сила і мудрість

Жіноча інтуїція - це досить «гаряча» тема для обговорення. У набагато більшій мірі, ніж вважалося, скажімо, 10-15 років тому, наше мислення відбувається на «задвірках» основної сцени. Мислення, емоційна пам'ять, установки діють на двох різних рівнях. Як на свідомому, тобто довільному, так і на мимовільному рівні (що поєднує враження свідомого і несвідомого).

Цікаво, що жіноча інтуїція може істотно допомогти розгадувати ці таємниці психічного життя. У жінок, згідно з дослідженнями, відбувається в більшій мірі процес узгодження між аналітичними і інтуїтивними висновками. У цьому контексті набагато важливіше культуральний і природний аспекти. Жінки в більшій мірі орієнтовані природою на продовження роду, вони більш уважні у стосунках з чоловіками. Більшою мірою вони також вловлюють найменші сигнали дитини. Їх біологічний годинник цокає швидше, так час репродуктивного періоду обмежена.

Культуральні відмінності життя жінок і чоловіків обумовлюють відмінності якостей емоційності, емпатії, соціального інтелекту. У жінок дещо більше розвинене узгодження між аналітикою і інтуїцією.

Чи варто цілком довіряти інтуїції

Часто можна почути від чоловіків, що жіноча інтуїція - це те, що не підкоряється жодній логіці. Але, якщо мова заходить про прагматичних ситуаціях з повсякденного життя, чоловіки охоче віддадуть жінці «пальму першості». Якщо говорити мовою психолога: інтуїція у жінок - це з'єднання більш розвиненого соціального інтелекту і багатого життєвого досвіду. Крім випадків емоційної неврівноваженості у жінок. Раніше ми писали про ефективні методи розвитку інтуїції.

Але чи варто так беззаперечно довіряти інтуїтивним враженням? Це питання завжди присутній, якщо заходить мова про природу цього явища. Якщо мова йде про вплив підсвідомого, завжди потрібно бути «напоготові». Сучасний рівень знань дозволяє зробити висновок про те, що ментальні процеси, які контролюють нашу поведінку відмінні від тих, які допомагають пояснювати нашу поведінку. Простими словами, ми спочатку можемо зробити вибір, потім тільки обгрунтувати це. Зроблений вибір може бути недостатньо обдуманим і нанести непоправної шкоди нашим близьким, відвести життя далеко від ваших справжніх цілей і бажань. Перевіряйте в досвіді Ваші інтуїтивні здогадки або очікування. Підсвідоме може «пожартувати» над Вами.

Не варто бути «рабом» інтуїції. Навіть багатий життєвий досвід не зможе вберегти від надмірної довіри Вашому «внутрішнього голосу». Перевіряйте інтуїтивні здогади, поважаючи їх цінність і силу.

Жінки вважають за краще довіряти інтуїції, так як їх ментальна система емоційно-чуттєвих сигналів діє швидше. Але часто таке рішення, засноване тільки на емоційних сигналах, може бути помилковим, «скоростиглим». Варто перевіряти логікою здогади, враження, настільки б надійними вони Вам ще з'явилися. Поважаючи силу інтуїтивних здогадок, не дозволяйте настільки потужним впливам завдати шкоди Вашим бажанням і мотивацій.
Читайте також: Пізнаємо істину: тести з психології онлайн, які змінять свідомість