Жінки, пам'ятайте! Чим вище самооцінка, тим уже талія

Повні люди часто ненавидять своє тіло і відмовляються доглядати за ним. Вчені стверджують: люди худнуть швидше, якщо їм вдається змінити ставлення до себе.

Психологи з Бангорского університету (Велика Британія) провели дослідження 189 жінок, що проходять програму корекції ваги.

Контрольна група (112 осіб) виконувала загальні рекомендації по правильному харчуванню та фізичних навантажень. А експериментальна група (77 жінок) на додаток до цього проходила курс з 30 щоденних практичних групових сесій, на яких обговорювалися питання самоставлення, прийняття свого тіла, емоційного переїдання і чинників, що провокують його.

В результаті занять у учасниць експерименту значно зросли показники самооцінки, їм більшою мірою вдавалося налагодити відносини зі своїм тілом. Прийняття себе стимулювало цих жінок протягом усього періоду схуднення жити повноцінним життям, що знизило частоту зривів на 58% і відбилося на кінцевих результатах: представниці експериментальної групи скинули в середньому 7% від початкової маси тіла, тоді як ті, з ким не працювали психологи - тільки 3%. Таким чином, підвищення самооцінки виявилося дуже значущим чинником схуднення.