Оксана Ромащенко жіноча простата - не вигадка, а реальний факт

Чим більше проводиться досліджень, чим далі крокує наука - тим зрозуміліше стає, що тіло людини вивчено ще не досконало. Виявляється, що в жіночому організмі є орган, який ми звикли асоціювати з чоловічим тілом, і це - простата. Про те, що собою являє жіноча простата, і які функції в організмі жінки вона виконує - спеціально для розповіла лікар акушер-гінеколог вищої категорії, д.м.н., професор, Головний науковий співробітник Відділу відновної урології та новітніх технологій ДУ "Інститут урології НАМН України ", член Європейської Асоціації Сексуальної Медицини (ESSM) і Світової Асоціації Сексуальної Медицини (ISSM) Оксана Ромащенко.

Що з себе являє жіноча простата?

Історія відповіді на це питання тягнеться з Х століття, оскільки ще Авіценна казав про наявність в жіночому організмі рудиментарної чоловічої простати. Надалі відомий голландський вчений Реньє де Грааф вперше підтвердив наявність в жіночому тілі подібного по анатомічної структурі органу. Через століття німецький лікар Ернст Графенберг стверджував, що зона G або зона Графенберга - це проекція розташованих вище парауретральних залоз на передню стінку піхви.

Вільям Мастерс і Вірджинія Джонсон стверджували, що однією з найважливіших ерогенних зон жінки є уретра, тим самим підкреслюючи значення парауретральних залоз.

Ціла плеяда яскравих вчених свого часу, а саме Олександр Скен, Рудольф Вірхов, Джон Хоффман, Карл Штифтер, Мілан Завьячіч досліджували цю область жіночого організму, використовуючи гістологічні, гістохімічні, біохімічні методики. Вони довели, що це не просто рудиментарная чоловіча простата, а орган, який має велику кількість функцій, а також володіє внутрішньою і зовнішньою секрецією.

Які особливості має жіноча простата?

Жіноча простата, безумовно, має багато спільних і, в той же час, відмінних рис в порівнянні з чоловічою простатою. Чоловіча простата оточує уретру, жіноча розташовується уздовж уретри. Довжина жіночої уретри обмежує зону формування даної анатомічної структури. Є подібність екзокринної і нейроендокринної функцій цих органів. Протоки парауретральних залоз відкриваються в жіночу уретру і, як писав в 1947 році Джон Хоффман, «нагадують гілки дерева». Через парауретральние залози під час статевого збудження у жінок також, як у чоловіків, виділяється еякулят, що містить ферменти, аналогічні чоловічим. Існує кілька типів розташування парауретральних залоз: передній тип, задній і дифузний. У деяких жінок, що зустрічається вкрай рідко, парауретральние залози відсутні.

Коли вперше термін «жіноча простата» був визнаний офіційно?

У 2002 році Федеральний Комітет з Анатомічної Термінології (FICAT) включив термін «жіноча простата» в перелік анатомічних структур. Даній події передували багаторічні спостереження професора M.Zaviacic, який у 2000 році презентував результати морфо-гістохімічних, біохімічних досліджень даної анатомічної структури з оцінкою її функціональної активності. Безсумнівно, його вчення базувалося на досвіді його попередників: Реньє де Грааф, Олександра Скена, Рудольфа Вірхова, Джон Хоффмана, Ернста Графенберга, Карла Штіфтера.

Яку роль відіграють парауретральние залози в жіночому організмі?

У нашому відділі Відбудовної урології та новітніх технологій ДУ «Інститут урології Національної Академії Медичних Наук України» ми активно займаємося вивченням анатомо-функціональних особливостей парауретральних залоз у жінок різних вікових груп. Оцінка сексуального здоров'я жінки проводиться з урахуванням функціональної активності і типів розташування жіночої простати. До того ж, в даний час досить часто в клінічній практиці зустрічаються запальні захворювання парауретральних залоз (скенеіти), а також новоутворення даної анатомічної структури.

Наявність жіночої простати дає привід задуматися над андрогін природи людини.

Дуже важливо донести знання про жіночу простату до практикуючих лікарів, щоб вони враховували цю клінічну інформацію в арсеналі своїх терапевтичних дій, переконуючись в виняткові особливості жіночого організму.

Чи залежить жіноча сексуальність від типів парауретральних залоз?

Розуміння особливостей жіночого організму дає можливість лікарю правильно підходити до вирішення тієї чи іншої клінічної проблеми. У багатьох джерелах можна знайти інформацію про те, що зона Графенберга, а саме проекція парауретральних залоз, знаходиться на передній стінці піхви, «типово на відстані 3-5 см від входу в піхву». Однак, спеціальні дослідження, з використанням запропонованої нами діагностичної методики, свідчать про неточність таких даних. Вони вказують на абсолютну індивідуальність розташування даної анатомічної структури. При відсутності парауретральних залоз простежується зниження сексуального бажання і частіше зустрічається аноргазмія. Дані зміни можна успішно усунути при проведенні необхідного лікування. Безсумнівно, представлені дані - це ключ до розуміння нових знань і відкриттю нових можливостей.

Читайте також: Простатит: просте рішення серйозної проблеми