Жіночі інтимні проблеми все, що Ви хотіли знати

Будь-якій жінці дуже важливо відчуття гармонії і комфорту з власним тілом. Не завжди, стаківаясь з проблемами певного характеру, дами звертаються до кваліфікованого фахівця за допомогою. А дарма! Замовчування інтимних проблем згодом може привести до небажаних результатів від неможливості отримувати задоволення від сексу до безпліддя, акцентує. Тому частина найбільш поширених ситуацій, про які не прийнято говорити вголос, ми сьогодні постараємося розглянути.

Жіночі інтимні проблеми

Ми розповімо Вам про декілька інтимні проблеми зустрічаються у жінок у віці від 20 до 50 років. Неприємні симптоми таких проявів доставляють нам чимало клопоту, вибивають з колії. Також їх наявність заважає гармонійної сексуального життя і спілкування з протилежною статтю. З цієї статті Ви дізнаєтесь про те, як розпізнати і вирішити наступні питання:

 • інфекції сечовивідних шляхів;
 • нерегулярний менструальний цикл;
 • захворювання, що передаються статевим шляхом.

Інфекції сечовивідних шляхів та їх профілактика

Здебільшого двадцятирічні дівчата більш сексуально активні, ніж їхні старші подруги. А сексуальна близькість, між іншим, приносить задоволення не тільки самим коханцям, а й мікроорганізмам, що мешкають на шкірі біля інтимних місць. Під час близькості у мікроорганізмів з'являється прекрасна можливість освоїти нові території - піднятися до уретрі і активно там розмножуватися. В результаті розвивається:

 • запалення уретри (уретрит);
 • сечового міхура (цистит);
 • чашок і мисок нирок (пієлонефрит).

Розвиток даних захворювань залежить від того, як далеко пробралися мікроби-завойовники.

Найчастіше молоді жінки стикаються з циститом, який характеризується прискореним і хворобливим сечовипусканням.

Це захворювання практично не зустрічається у чоловіків, так як жіночий сечівник (уретра) коротше і ширше чоловічого, що спрощує просування різноманітним збудників, а це можуть бути і бактерії, і віруси, і гриби, і представники умовно патогенної флори (кишкова паличка, стафілококи , стрептококи і т. д.).

Читайте також: Молочниця: причини, симптоми, лікування, профілактика

Профілактика інфекцій сечовивідних шляхів

Щоб не довелося переселятися в туалет і мучитися від болів, потрібно в першу чергу дотримуватися правил особистої гігієни. На додаток, намагайтеся дотримуватися наступних рекомендацій:

 1. Після сексу бажано спорожнити сечовий міхур - таким чином, виводиться більшість бактерій, що накопичилися в сечівнику.
 2. Протягом дня випивайте достатню кількість рідини, щоб сечовий міхур добре промивали.
 3. Ходіть в туалет "по-маленькому" при перших же позивах, не варто терпіти до останнього.
 4. Віддавайте перевагу бавовняному білизні, воно забезпечує доступ повітря, в той час як синтетика створить "парниковий ефект", а волога і тепло - ідеальне середовище для розмноження бактерій.
 5. Для профілактики циститу можна випивати склянку журавлинного соку в день або приймати журавлину в капсулах, радить. У цих чудо-ягодах міститься унікальний антиоксидант проантоціанідіни, який не дозволяє бактеріям "зачепитися" за стінки сечового міхура.

Якщо ж знайомство з циститом вже відбулося, не займайтеся самолікуванням. Серед безлічі аптечних засобів важко розібратися самостійно. Тому підбирати препарат, який допоможе впоратися з інфекціями сечовивідних шляхів, повинен лікар.

Захворювання, що передаються статевим шляхом та їх профілактика

Захворювання, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ), можуть трапитися в будь-якому віці, але все, же найчастіше знайомляться з ними в період близько 20. Дівчата знаходяться в пошуку, зустрічаються з молодими людьми, розходяться і часто навіть не підозрюють про "подарунок", який підніс черговий коханий. Адже деякі хвороби, наприклад, хламідіоз, розвиваються безсимптомно, але не проходять безслідно.

Поки що людство не придумало кращого захисту від ЗПСШ, ніж презерватив. Ми не будемо міркувати про те, чи знижує презерватив чуттєвість або заважає його присутність любовних ігор. Головне, що він захищає і від незапланованої вагітності, і від різноманітних хвороб.

Читайте також: Обережно - генітальний герпес!

Профілактика ЗПСШ у жінок

Але якщо все, ж у Вас був "небезпечний" секс, і через деякий час після нього з'явилися такі симптоми, негайно зверніться до гінеколога. До симптомів можливого зараження інфекціями, що передаються статевим шляхом, відносять:

 • свербіж;
 • печіння;
 • незвичайні виділення;
 • кровотечі між місячними;
 • висипання в інтимних місцях.

Ні в якому разі не можна сподіватися на авось, своєчасне лікування збереже Ваше здоров'я і попередить можливі негативні наслідки.

Адже нелікованих інфекції проникають в малий таз, і в ньому відбувається спайковий процес. Спайки провокують біль під час статевого контакту, і навіть безпліддя. Відомо, що інфекція може проникнути в наш організм не тільки вчасно не захищеного сексу. Тому якщо у Вас раптово виникли симптоми, описані вище, звернення до фахівця не варто відкладати в довгий ящик.

Нерегулярний менструальний цикл

У 20 - 30 років нерегулярні місячні, різка надбавка у вазі, поява волосся на обличчі і активне їх випадання на голові часто вказують на ігри розбушувалися чоловічих статевих гормонів андрогенів. Всі названі симптоми, плюс вугрі перед менструацією і часті болі внизу живота розвиваються при поликистозе яєчників. Як правило, хвороба проходить приховано, а виявляють її, коли пара звертається до лікарів з проблемою безпліддя.

Порушення гормонального балансу і як наслідок - підвищений рівень андрогенів - це не єдиний винуватець полікістозу. Гінекологи "звинувачують" та інші захворювання, які призводять до безпліддя, наприклад, хронічне запалення сечостатевої системи. Це може бути цистит або аднексит, згодом викликає запалення яєчників і утворення на них кіст. Ще одна загроза жіночому здоров'ю і в тому числі перешкода для народження малюка:

 • інфекційні захворювання фаллопієвих труб,
 • сальпінгіт,
 • часті інфекційні захворювання

призводять до руйнування труб і їх прохідність ускладнюється.

У жінок старшого віку, крім пременопаузи, нерегулярні або затяжні кровотечі можуть бути спровоковані поліпами (доброякісними утвореннями на шийці або в самій матці). Поліпи, як і полікістоз, найчастіше з'являються на тлі хронічного запалення гормонального дисбалансу.

Що робити при поликистозе яєчників?

Раніше лікування полікістозу було однозначним - видалення кіст. Сучасна ж медицина пропонує більш гуманний варіант - гормональну терапію. Протизаплідні засоби знижують активність чоловічих статевих гормонів і заповнюють брак жіночих (естрогенів). А ось поліпи доведеться видалити, щоб уникнути їх можливого переродження.

Запобігти розвитку полікістозу і поява поліпів можна, вчасно виявляючи і пролечівая запалення, коректуючи гормональні порушення. Для цього прислухайтеся до свого організму і звертайтеся до лікаря при перших же сигналах SOS, таких як:

 • Нерегулярний цикл;
 • Поява болю внизу живота;
 • Випадання волосся на голові;
 • Вугрі перед місячними;
 • Поява волосся на обличчі.

Звичайно, це не всі інтимні проблеми, які можуть виникнути у жінок. Але всіх їх об'єднує те, що при появи неприємних відчуттів і навіть натяків на можливе захворювання варто звернутися до лікаря на консультацію. Головне, не потрібно соромитися. Адже здоров'я дорожче, підтримує .