Жувальна гумка прискорює процес мислення

Японські вчені перевірили, як процес жування впливає на реакцію і процес мислення людей, і прийшли до висновку, що він покращує сприйняття і засвоєння інформації і прискорює реакцію на неї під час роботи.

Для цього експерименту вчені Національного університету радіологічних наук Японії розділили добровольців обох статей на дві групи. Учасники першої проходили спеціальний тест, жуючи несмачну жувальну гумку, другий - без неї. Під час тесту добровольці реагували на команди на екрані і натискали відповідні кнопки при великими пальців рук. За активністю їхнього мозку постійно стежили про допомоги томогрофа.

В результаті виявилося, що ті з учасників, хто жував жувальну гумку, реагували і приймали рішення набагато швидше тих, хто виконував ті ж завдання з порожнім ротом. Для прийняття рішення "жують" добровольцям було досить всього 493 мілісекунд, тоді як учасникам другої групи - 545.

"Наші результати показують, що жування підвищує рівень уваги і впливає на контроль моторними функціями. Можна зробити висновок, що процес жування покращує сприйняття і засвоєння інформації і прискорює реакцію на неї під час роботи," - кажуть в Національному інституті радіологічних наук Японії.