Життя після 50-ти заповідей щасливої ​​людини

Активно насаджується культ молодості часто змушує багатьох після п'ятдесяти - а то і раніше - йти в «життєву відставку». Але в світі є тисячі тисяч людей, які довели: після п'ятдесяти життя якщо і не починається, як після сорока у героїні фільму «Москва сльозам не вірить», то вже точно не закінчується. Можна бути вільним, здоровим, щасливим - часом значно щасливіші, ніж в 30 - адже досвід, мудрість, висновки з численних «граблів» дають змогу тверезо бачити життя, брати тільки важлива, потрібна. Брати осмислено. Брати, щоб насолоджуватися найкращим. Що ж потрібно, щоб життя після 50-ти була щасливою? Дотримуватися десяти заповідей зрілої людини, про які повідає .

Життя після 50: як в п'ятдесят бути щасливішим, ніж в тридцять

Сучасні реалії, спраглі успіху, молодості, фізичної привабливості, неприкритою сексуальності, тих, кому 50+, здатні задавити комплексами настільки, що впевненість, жага до життя в певному віці стає дефіцитним товаром.

Оскар Уайльд, незрівнянний майстер афоризмів, сказав: «Їй все ще 35 років, з тих самих пір, як виповнилося сорок». І якщо виглядати на 35 в 50-60 складно, то відчувати себе молодим, міцним, займаючись спортом, правильним харчуванням для підтримки здоров'я, під силу всім.

Представники чоловічої статі намагаються довести свою спроможність, одружуючись на молоденьких, жіночого - часто здаються, віддавшись онукам, кухні, в'язання. Ті ж, хто не згоден з таким станом речей, впевнені: життя після 50-ти може бути щасливою, приносить радість, потрібно тільки дотримуватися певних принципів. Отже, що потрібно робити, щоб життя після 50-ти била ключем?

1. Приймати свій вік, не "паритися» через нього, більш того - пишатися своїми 50-ма з хвостиком, адже позаду залишилося багато, а попереду - ще більше!

Джулія Чайлд, шеф-кухар, ведуча кулінарного шоу, автор кулінарних книг, що навчила Америку готувати страви французької кухні, почала вести власне телешоу в 50 років. А до 30-ти куховарення не цікавилася взагалі.

2. Зайнятися здоров'ям, правильно харчуватися, покласти край шкідливим звичкам - відправити їх слідом відчайдушної юності. Обов'язково багато рухатися: парки, спортзали, басейни, велосипедні доріжки, танці, квести - життя після 50-ти набирає обертів!

Бабуся-бодібілдер - так називають 80-річну Ернестіна Шеперд. Гойдатися Ернестіна почала в 56 років. Зараз зріла культурісткаа виключно уважна до свого здоров'я, правильно харчується, говорить всьому світу: «Вік - лише цифра, яка ніяк не може перешкодити Вашої прекрасній фізичній формі».

3. Бути природним. У всьому: в поведінці, судженнях, розмовах. Не боятися показати своє обличчя - в переносному і в прямому сенсі слова - особа зрілої людини без фотошопу, що позбавляє зображення досвіду, а часом і думок.

Галина Герасимова в 68 років стала моделлю. Зморшки? Сивина? Так! А ще 50 років щасливого заміжжя, двоє дітей, четверо онуків, звання зрілої моделі України. Все це - на життєрадісному особу, якій нема чого приховувати, прикрашати.

4. Ніколи не говорити, що старий, що поїзд пішов. Що це вже не для Вас. Ніколи не буває пізно для щастя, нових вражень, нових відкриттів.

Румунської письменниці Адріані Ілієску 75, її дочки - 9. Шляхом нехитрих обчислень робимо висновок: жінка народила в 66 років. Так, це було штучне запліднення, потім кесаревого розтину. Але Адріані мріяла стати матір'ю все свідоме життя. І зробила це. Дівчинка здорова, радує хорошою успішністю в школі. А мама подбала про майбутнє малятка: дочка - володарка солідного банківського рахунку.

5. Посміхатися. Частіше. Не винне: «Вибачте, що ще живу». А завзято: «Я ще о-го-го!». Чи не скаржитись, не бурчати. Намагатися бути відкритим, позитивним, оцінюючи людей, події тверезо, - негативу було досить в минулому житті - до 50-ти.

Хосепа Пенью, 60-річного слюсаря-механіка, похмурі згадати складно. Приводів посміхатися «майже пенсіонер», як Хосеп себе називає, має чимало: міцний, здоровий, підтягнутий, щодня відвідує тренажерний, танцювальний зали, займається веслуванням. Коротше, живе повноцінним життям, радіючи кожному дню.

6. Вирішувати свою долю самому. Хочете змін? Жадаєте досягнень? - беріться за справу - вперед, життя після 50-ти триває!

Барбара Бескінд, зірка Силіконової Долини, ідол «тих, кому за», роботу з мрії отримала в 90 років. Каже, хотіла її з підліткового віку, але крила розправила тільки зараз. Почувши по телевізору мова шефа IDEO, присвячену технологіям для людей старшого віку, недовго думаючи послала резюме. Тепер Барбара - консультант знаменитої фірми-розробника.

7. Розвиватися, мати захоплення, хобі. Життя після 50-ти не обмежується перипетіями черговий бідної Марії чергового сльозогінного «мила»!

Дагні Карлссон зі Швеції 105. Вона найстаріший у світі блогер. Правда, почала здійснювати мрію, освоюючи комп'ютерні курси, можна сказати, «молодий» - після 90 років. Кожен день Дагга виключно насичений: дізнається новини, ділиться, спілкується, бере участь в телешоу, офіційних зустрічах, працює, насолоджуючись простими речами. І про все розповідає на своїй сторінці, що і зробило фру Карлссон надзвичайно популярним блогером.

8. Зруйнувати залізобетонну стіну вироблених роками звичок, переконань типу «так належить». У тісному маленькому світі стало душно, потягнуло цвіллю? Навстіж вікна, двері, пустіть квітучий, радісний світ в життя після 50-ти!

70-річної яхтсменки Джейн Сократс чотири стіни нудні, тому досвідчена спортсменка зробила одиночне кругосвітнє плавання. Представники Ocean Cruising Club (OCC) вручили Джейн нагороду, зазначивши, таким чином, досягнення зрілої леді.

9. Вміти зберігати життєвий баланс: коли треба - працювати, коли необхідно - відпочивати, коли хочеться - танцювати!

Італійському танцює мільйонерові Джанлука ВАК недавно стукнув «полтешок». Сумнівів немає: і в 60, і в 70, і ... так далі глава великої, що виробляє автотрейлери і співвласник ще однієї, що займається упаковками компаній буде продовжувати танцювати, набираючи мільйони лайків в соціальних мережах. Тому що одного разу зрозумів: присвячувати життя тільки роботі не можна. Справі час потісі годину. Тепер Джанлука хоче - працює, хоче - танцює.

10. Знати: в магазинах модного одягу є маса стильних нарядів життєрадісних кольорів, а не тільки чорного або п'ятдесяти відтінків сірого.

Лін Слейтер 63. Вона з Нью-Йорка, за професією - викладач. Це не завадило Лін стати зіркою Instagram, іконою стилю після того, як одного разу її прийняли за стиліста на New York Fashion Week, назвавши найстильнішою персоною. Тепер у Лін більше 100 000 передплатників в Instagram, що стежать за цибулею місіс Слейтер - орієнтиром модних, стильних новинок. До речі, виглядає Лін при цьому на свої 63 і не париться.

«50 - це поворотний момент, після якого люди перестають переживати про несуттєве», - вважає професор психології з State University of New York Артур Стоун, який вивчав життя зрілого народонаселення. Згідно з дослідженнями психолога, після 50-ти люди стають більш задоволеними життям, оскільки навчилися справлятися з дратівливими особистостями, справами, думками.

Згідно з дослідженнями американського психолога Артура Стоуна, після 50-ти люди стають більш задоволеними життям, оскільки навчилися справлятися з дратівливими їх речами і не бояться займатися тим, що робить їх щасливими.

Також вони знають, що робить їх щасливими, і мають сміливість слідувати своїм бажанням. Артуру належить цікаве спостереження: найщасливіші періоди в житті людини - між 20 і 30 роками, а також після сімдесяти. Так що, схоже, 50 - початок шляху до довгоочікуваного щастя.