жовтий корінь

Корисні властивості і застосування жовтого кореня

Опис жовтого кореня

Жовтий корінь являє собою маленьке багаторічна рослина. Цей чудовий трав'янистий чагарник з сімейства Лютикова дуже отруйний. Він має гарний квітковим втечею і пальчасто-розсічені листям. Листя у верхній частині опушена, а біля основи пластини мають лусковидною структуру. Лопаті листя досить широкі і загострені, вражають остронеравнозубчатим краєм. Як правило, рослина несе на собі один рожевий або білий квітка.

Горизонтальне кореневище рослини на зламі має золотистий відтінок, а зовні явні сліди відмерлих стебел. Висота циліндричних стебел досягає 30-40 см. Поодинокі, квітки прикрашені чашечковідним оцвітиною, який включає три зеленувато-білих листочка. Ягодоподібний плід привертає увагу яскраво-червоною гамою. Він схожий на малину. Своєрідна збірна кістянка складається з дуже дрібних м'ясистих плодиков, в кожному з яких не більше ніж по 2 насінини. Довжина чорних блискучих насіння не перевищує 3 мм.

На міцної шкірці кожного насіння яскраво виражений особливий рубчик. Цвіте ця рослина з початку травня, дозрівання плодів припадає на липень. Жовтий корінь можна зустріти в дикорослому стані в великих лісах на просторому Атлантичному узбережжі Північної Америки.

Корисні властивості жовтого кореня

Основними діючими речовинами кореневища гідрастису є смоли, алкалоїди, фітостерини, і ефірне масло. Важливе вплив гідрастису на організм людини безпосередньо пов'язане з потужним катаром слизових оболонок. Оскільки кореневища містять гідрастин, канадін і берберин, вони вважаються відмінним тонізуючим засобом. Крім цього вони є основою для чудового кровоспинний препарату.

Необхідно згадати, що жовтий корінь прекрасно розширює периферійні судини, одночасно підвищуючи збудливість всієї центральної нервової системи. Слід зазначити, що дія виражена і на судиноруховий центр в довгастому мозку. За рахунок звуження судин внутрішніх органів, підвищується загальний кров'яний тиск.


Застосування гідрастису жовтого кореня

Основними препаратами гідрастису жовтого кореня є рідкий екстракт і гідрастінін солянокислий. Різні галогенові препарати на основі даної рослини показані при маткових кровотечах. У гомеопатії різні засоби використовують при серйозних хворобах шлунково-кишкового тракту, при хронічних катарах, а також при небезпечних шкірних хворобах і недугах залоз.

У гінекологічній області жовтий корінь прекрасно підвищує тонус, вибірково впливаючи на мускулатуру матки. Така дія в першу чергу обумовлено наявністю унікального алкалоїду гідрастин, завдяки якому посилюються скорочення і звужуються кровоносні судини матки. За рахунок механічного здавлювання відбувається швидка зупинка маткової кровотечі.

Різні гомеопатичні ліки рекомендовані для лікування будь-яких органів, в разі хронічного катару чутливих слизових оболонок. При синуситі гідрастіс також незамінний. Він корисний при недугах шлунково-кишкового тракту, що супроводжуються проносом, слабкістю, жовтяницею і болем. Нерідко призначається при біль у шлунку печінкового походження, запорах, виразках і різних ракових схильність. Жовтий корінь за мінімальну кількість часу здатний впоратися з невеликою раковою пухлиною.

Як правило, гомеопатичні препарати на основі гідрастису показані людям з блідістю, худорбою і слабкістю, що обумовлено хронічним катаром слизових і розвитком ракових клітин. Дозування ліків безпосередньо залежать від ступеня тяжкості конкретного захворювання. При запорах рекомендуються низькі розведення. Для позбавлення від раку можна почати лікування з тридцятого розведення, поступово збільшуючи до половини краплі тинктури. Для тривалого зовнішнього застосування можна використовувати слабкі настоянки або сильно розведену тинктуру.

Протипоказання гідрастису жовтого кореня

Нерідкі різні випадки отруєння рослиною. При цьому можна спостерігати рясні густі виділення і слизу. Багато хворих скаржаться на сильні головні болі і нездужання, запаморочення і непритомність. У деяких випадках можливі шкірні реакції у вигляді появи численних осповідного пустул. При передозуванні жінки помічають негативний вплив на грудну залозу.

При лікуванні захворювань шлунково-кишкового характеру слід чітко дотримуватися призначені дозування препарату. В іншому випадку запор легко перейде в серйозні діарейні стану, за рахунок потужного розслаблення прямої кишки і великого припливу крові до ануса.