Желкізол інструкція із застосування, аналоги

Желкізол - це ефективний засіб для лікування виразкової хвороби і гастриту. Препарат сприяє зниженню кислотності шлункового середовища за рахунок блокування кінцевої фази утворення хлористоводневої кислоти. Лікарський засіб належить до групи інгібіторів протонного насоса. Воно перешкоджає транспорту іонів водню в парієтальні клітини стінок шлунка.

 

Активна речовина і лікарська форма

Чинним компонентом ЛЗ є омепразол. Желкізол випускається у вигляді ліофілізату для приготування інфузійного розчину. Ліки поставляється в стандартних скляних флаконах по 40 мг.

В 1 упаковці - 10 флаконів.

Фармакологічні властивості Желкізола

Омепразол блокує в обкладальних клітинах шлунка активність ферменту H + -K + -АТФ-ази, що відповідає за транспорт іонів через клітинну мембрану. Завдяки цьому, процес біосинтезу HCl гальмується на кінцевому етапі. Секреція соляної кислоти знижується незалежно від характеру дратівної фактора. Підвищення рН шлункового соку попереджає печію і пошкодження слизових оболонок органів верхніх відділів травного тракту. Активний компонент Желкізола характеризується бактерицидною активністю щодо Хелікобактер пілорі - бактерії, визнаної одним з основних етіологічних чинників розвитку гастриту і виразкової хвороби.

Комбінована терапія омепразолом і антибіотиками сприяє ерадикації патогенної мікрофлори, купірування клінічної симптоматики і прискоренню процесу регенерації в ушкоджених ділянках. Курсова терапія дозволяє досягти тривалої стійкої ремісії, попередити формування ерозій і виразок і мінімізувати ймовірність кровотеч в шлунково-кишковому тракті.

При внутрішньовенному введенні омепразол з системного кровотоку надходить в парієтальні клітини. З плазмовими протеїнами (головним чином - альбумінами) кон'югується до 95% препарату. Процес біотрасформації протікає в печінці. Незмінена речовина і метаболіти виводяться із сечею (близько 80% від загального обсягу) і жовчю (до 20%). Час напіввиведення при нормальній функціональної активності печінки та нирок становить 30-60 хвилин. При печінковій недостатності воно зростає до 3 годин.

Показання до застосування Желкізола

Інгібітор протонного насоса призначається при наступних патологіях ШКТ:

 • гострий і хронічний гіперацидний гастрит;
 • гастродуоденіт;
 • зворотний закид шлункового соку в стравохід;
 • ерозії слизової стравоходу і шлунка;
 • "Лікарські" виразки (на тлі прийому глюкокортикостероїдів і НПЗП);
 • виразкова б-нь шлунка і 12-палої кишки, асоційована з Хелікобактер пілорі;
 • синдром Золлінгера-Еллісона (сімптомокоплекс при гастрінпродуцірующіх новоутвореннях в шлунково-кишковому тракті).

Протипоказання

Желкізол протипоказаний особам, у яких виявлена ​​непереносимість омепразолу або є патології печінки (в т. Ч. В анамнезі).

Дітям препарат не призначається в зв'язку з відсутністю досвіду застосування в педіатричній практиці.

Побічні ефекти

При дотриманні запропонованих дозувань більшість пацієнтів переносять лікування Желкізолом без будь-яких ускладнень.

У рідкісних випадках відзначаються симптоми диспепсії (нудота і блювота), розлади кишечника (діарея або запори), болі в ділянці живота і підвищене газоутворення в кишечнику.

Деякі пацієнти скаржаться на м'язову слабкість, запаморочення і суглобові болі.

важливо

При непереносимості омепразолу можливий розвиток алергічних реакцій у вигляді шкірного висипу, бронхоспазму, ангіоневротичногонабряку і анафілаксії.

Дози і схема застосування

Ліофілізат розводиться водою для ін'єкцій. Суміш призначена для внутрішньовенного ведення. Разова доза становить від 20 до 40 мг, а добова - до 80 мг. Режим дозування встановлюється лікарем. Тривалість курсової терапії - від 2 до 8 тижнів в залежності від нозологічної форми, виразності клінічної симптоматики та динаміки процесу.

Взаємодія Желкізола з іншими ЛЗ

При паралельному застосуванні з еритроміцином ефективність омепразолу знижується.

Токсичність бензодіазепінів може зростати. Желкізол пролонгує дію атракурію безилату і підвищує абсорбцію вісмуту Трікалі діцітрата, що міститься в ряді гастропротекторов.

Абсорбція фунгіцидів (Кетоконазол, Итраконазол) сповільнюється.

Желкізол при вагітності і грудному вигодовуванні

Даних клінічних досліджень, однозначно свідчать про відсутність у омепразолу мутагенних, тератогенних та ебріотоксіческіх властивостей поки недостатньо. З цієї причини пацієнткам в період вагітності (незалежно від терміну) Желкізол не призначається. При необхідності проведення курсового лікування в період лактації, дитини доцільно перевести на штучне вигодовування.

додаткові вказівки

Перед початком застосування Желкізола потрібне проведення ретельної діагностики з метою виключення злоякісних новоутворень шлунково-кишкового тракту, т. к. даний інгібітор протонного насоса може "змащувати" симптоматику онкологічних захворювань.

Дані аналізів на рівень плазмової концентрації гастрину можуть бути перекручені на тлі застосування цих ліків.

Умови зберігання та продажу в аптечних мережах

Для придбання противоязвенного ліки рецепт не буде потрібно.

Флакони з ліофілізат слід тримати в захищених від прямих сонячних променів місцях при температурі не більше + 25 ° С.

Берегти від дітей!

Термін придатності становить 2 роки з дня випуску.

аналоги Желкізола

До числа аналогів Желкізола по активної речовини і терапевтичному впливу відносяться:

 • Омез;
 • омепразол;
 • Ортанол;
 • Омаль;
 • Хеліцід;
 • Ультоп.

Бецік Юлія, лікар, медичний оглядач