розтин карбункула

Карбункул - це гнійне запалення, що зачіпає шкіру і підшкірну клітковину в області волосяного покриву або в районі сальної залози. Найчастіше карбункули розвиваються у вигляді одиночних утворень. За своїми зовнішніми ознаками вони нагадують фурункули, причини їх виникнення також мають багато спільного.

Зміст статті:

  • Причини гнійного карбункула
  • розтин карбункула

Причини гнійного карбункула

Гнійний карбункул може виникнути в області пошкоджених шкірних покривів, його поява провокуючи рясним потовиділенням, простудними захворюваннями, попаданням гноєтворних бактерій під шкіру. Причиною гнійного карбункула можуть бути порушення функції шлунково-кишкового тракту, зміна роботи нирок і печінки, низька маса тіла, зайва вага, нестача вітамінів, підвищений рівень цукру в крові.

Деякі автори вважають, що карбункул розвивається в результаті злиття ряду фурункулів. Фурункул - це гнійне запалення на шкірі в області волосяного фолікула, викликане золотистим стафілококом та іншими гнійними мікроорганізмами. При постановці діагнозу карбункул може бути помилково прийнятий за флегмону.

Місцем локалізації карбункула в більшості випадків стає область спини, лопаток, тильна сторона шиї, сідниці, а також руки і ноги. У процес розвитку захворювання відбувається накопичення в тканинах клітинних елементів і гною. Натискання на область запалення або необережний рух може викликати різку біль. В області ураження тканин утворюється набряк, шкіра стає червоною. Стан пацієнта різко погіршується, у нього піднімається температура, з'являється блювота, може виникнути втрата свідомості.


розтин карбункула

Лікування карбункула найчастіше вимагає лише призначення антибіотиків, знеболювальних засобів і калорійного харчування. На стадії некрозу показана операція, в процесі якої відбувається розтин зон флуктуації.

Зона флуктуації утворюється через кілька діб після початку запального процесу. Це спричиняє розкриття карбункула з утворенням декількох стрижнів з гноєм. Після видалення гною протягом тривалого часу залишається виразкова поверхню, яка тривалий час не затягується (від двох до чотирьох тижнів). Крім слідів на шкірі, карбункули можуть викликати і ускладнення, а саме менінгіт, септичні захворювання, лімфангіт та ін.

Розтин карбункула показано під місцевою анестезією при появі значного набряку тканин. На поверхні ураженої тканини робиться розріз у вигляді хреста, видаляються некротизовані тканини, розкриваються затекло. Гній видаляється з порожнини дренированием, рана промивається антисептичним розчином. Після закінчення операції рана покривається марлевою пов'язкою з гіперсолевим розчином. Через два дні тампони видаляють. Через деякий час за допомогою шкірної пластики можна позбутися від рубця. Прооперованого хворого потрібно спокій.

З метою профілактики захворювання дуже важливо дотримуватися правил особистої гігієни.