Воші в голові. Як позбутися від паразитів?

   У дикій природі і в цивілізованому суспільстві легко натрапити на паразитів, які вважають за краще жити за чужий рахунок. Такі пожирачі-кровопивці здатні легко задурити голову абсолютно будь-якій людині, і ніхто з нас не застрахований від зустрічі з ними. Одними з таких є воші. Їх украй легко підчепити, але вельми складно від них позбутися. Як же скинути з голови цих недоброзичливих жучків? Детальніше про це читайте в статті .

Що таке педикульоз?

   Зараження вошами називається педикульозом. Воші відносяться до зовнішніх, зовнішнім паразитам, які живуть за рахунок іншого організму. Вони харчуються кров'ю і селяться в волосистому покриві людей, оскільки там шкіра тонша і вразлива. Так їх їжа стає легкодоступною. Найчастіше, кращим місцем Вошивої резиденції стає голова, рідше вони розселяються в паховій зоні, під пахвами або в бровах. Ці паразити живуть не дуже довго - до 40 днів. Їх небезпека в високою репродуктивної функції. Одна самка здатна за раз відкласти до ста личинок. Ті, в свою чергу, перетворившись в гниди, міцно чіпляються за основу волосся. Гнида має сіруватий напівпрозорий забарвлення і розташовується на сантиметр нижче волосяної цибулини. Тому гниди нелегко побачити.

   Якщо проявити терпіння і ігнорувати вошей, вони із задоволенням з'їдять своє місце тимчасового проживання і відправляться на пошуки нової жертви.

Як кочують воші?

   Найчастіше, воші розселяються в забруднених місцях. Порушення правил гігієни привертає цих паразитів. Подібна середовище є сприятливою для них. Втім, багато їм не потрібно. Достатньо всього місяць не стежити за своєю охайністю і воші скоро стануть затрималися гостями.

   Педикульоз також поширений на підприємствах і в дитячих садках, де не дотримуються необхідних заходів гігієни. Їм легко заразитися в місцях великого скупчення людей і при близькому контакті. Найчастіше, воші спершу потрапляють на одяг і затримуються в її складках, а після перебираються на тіло. Найчастіше їх шлях починається зі спини, оскільки до неї щільніше всього прилягає одяг.

Симптоми появи педикульозу

   Основним симптомом є сильний свербіж, але він характерний не тільки педикульозу. Що ж ще приносять з собою воші? Завдяки складу слини вошей, кров з ранок, які вони завдають, не згортається. Тому, крім видимих ​​крапель крові на волоссі, на шкірі голови утворюється посиніння. При контакті з шкірним жиром, брудом і мікробами, ці ранки починають гноїтися, утворюючи гнійники і фурункули. При тривалому захворюванні, шкіра голови змінює пігмент і твердне.

   Найбільш схильними до життєдіяльності вошей є віскі і потилична частина.

Як виселити вошей?

   Позбавлення від педикульозу вимагає час. Лікування не повинно перериватися, інакше паразит знову атакує замучений організм.

   Щоб вилікувати педикульоз, необхідно дотримуватися всіх правил гігієни і підтримувати її не тільки на голові, але і у всьому будинку. Але незважаючи на те, що воші не люблять порядок, вони не поспішать залишати обжите містечко. Для цього знадобляться спеціальні лікарські препарати. Найбільш ефективними і популярними є такі:

  • Крем-шампунь "Нок";
  • Гель / лосьйон "Педекс";
  • Аерозоль "Пара плюс";
  • Шампунь "Хігія";
  • Крем і розчин "Ниттифор";
  • Перметріновая мазь;
  • Крем "Нікс";
  • Емульсія / гель "Медіфокс".


   Перш ніж почати їх застосування, необхідно уважно ознайомитися зі складом. Деякі з цих препаратів не рекомендуються алергікам і астматикам для застосування. Якщо після другого використання результат невідчутний, ці ліки неефективно для вас і його необхідно замінити. Примітно, що дані препарати не варто використовувати для лікування дітей молодше двох років. Щоб підібрати правильний курс терапії для самих маленьких, варто звернутися до лікаря.

   Крім застосування ліків, необхідно також постійно вичісувати гребенем гниди і мертвих вошей з волосся. Під час лікування не рекомендується використовувати маски і кондиціонери для волосся. Їх склад може вступити в несприятливу реакцію з препаратом. Не можна застосовувати одночасно кілька ліків. Крім того, необхідно щодня міняти нижню білизну, а також прасувати одяг і пастель для термічної дезінфекції.

   Для виведення вошей зовсім необов'язково звертатися за медичною допомогою. Виняток становить тільки той випадок, коли педикульоз вражає брови. Для такого лікування підбір медикаментів повинен здійснюватися лікарем.

   Варто також відзначити, що лікарські препарати проти вошей містять пестициди, які шкідливі для організму. Тому, під час лікування необхідно вживати комплекс вітамінів А, В, С і Е. Особливо важливим є вітамін С, який допомагає організму боротися з інфекціями і зміцнює імунітет. Крім того, необхідно включити в раціон антиоксиданти для очищення організму від пестицидів.

Як профілактувати педикульоз?

   Щоб мінімізувати ризик захворювання, необхідно обмежити своє спілкування з носіями вошей. Важливо підтримувати чистоту в будинку і своєчасно прати одяг, а також пастельна білизна. Нижня білизна необхідно прати щодня. Особиста гігієна має особливе значення. Необхідно мити голову не рідше ніж один раз на тиждень. Душ потрібно приймати щодня, ретельно вимиваючи тіло милом.

   Чистота в домі - це чистота в думках і відсутність сверблячки в голові. Підтримуйте свій добробут разом з !