Можливості векторного ліфтингу в комплексній корекції особи

Опущення тканин обличчя - це одне з найбільш характерних і виражених вікових змін, яке з віком проявляється на обличчі кожної людини. Птоз тканин в значній мірі спотворює обличчя, проте методи сучасної естетичної медицини допомагають вирішити цю проблему. Сьогодні на читайте інтерв'ю з провідним пластичним хірургом, кандидатом медичних наук, Національним Секретарем ISAPS і завідувачем відділенням хірургії клініки "АНА-КОСМО" Денищук Павлом Андрійовичем про те, як векторний ліфтинг допомагає усунути опущення тканин обличчя.

Павло Андрійович, розкажіть нашим читачам, що таке векторний ліфтинг?

Взагалі, саме поняття вектора - це якийсь напрямок, яке дає можливість людині розуміти, куди він прямує по життю або взагалі в світі. Для пластичних хірургів і для естетичних фахівців це, в першу чергу, проблема вікових змін особи. Вектори впливають на вік в тому, що тканини мають тенденцію до опущення.

Вектор, як правило, перпендикулярно вниз опускає м'які тканини, і, чим більше обсяги цих м'яких тканин, тим більше вектори дійсно тягнуть їх вниз.

Вектори дуже сильно проявляють себе, коли у людини дуже гуляє вага, тобто, він набирає вагу, і потім різко починає худнути, тому що це йому не подобається. Навіть якщо потім людина поправляється, вектори вже вгору не піднімаються, як би йому не хотілося. А тканини залишаються в тій нижній точці, на жаль, ще з більшим видимим проблемним ефектом. Тому, векторний ліфтинг і передбачає, що ми повинні ці тканини повернути на своє місце.

Яких максимальних результатів можна досягти, застосовуючи векторний ліфтинг?

Максимального результату векторного ліфтингу можна досягти, звичайно ж, під час пластичної хірургії, тому що там ми маємо можливість дуже добре і розмірено відновити опущені тканини в двох шарах, двох площинах, використовуючи SMAS-пластику, фіксацію м'язово-апоневротических шарів до таких чітким структурам, як вилична дуга, періаурікулярная зона. Ми чітко фіксуємо їх там, і це дає дуже хороший підйом глибоких тканин обличчя, а робота з шкірним масивом теж дає дуже хороший обсяг можливостей у відновленні тих векторів, які були порушені.

Чи можна поєднувати векторний ліфтинг з іншими омолоджують процедурами?

Звичайно, можна, і навіть потрібно. Я, наприклад, дуже часто поєдную такі векторні ліфтинги з корекцією носа. Це не обов'язково може бути риносептопластика, як операція. Це, знову таки, може бути використання об'ємних методик. Використовую той же препарат Radiesse, власні жирові клітини і гіалуронову кислоту для корекції носа, бо векторного ліфтингу вимагає і та наша частина, яка, як кажуть, весь час зростає. Єдиний орган, який росте все життя - це ніс. Це дійсно так, і ніс має тенденцію до опущення, а це один з маркерів віку, і він обов'язково його видає.

Якщо навіть я зроблю пластичну операцію, а ніс залишу гачкуватим і опущеним - це буде тільки половина ефекту.

Тому, я обов'язково проведу або хірургічну корекцію, або використовую можливості корекції носа за допомогою об'ємних методик.

Які нові методики Ви плануєте найближчим часом впроваджувати в свою практику?

У свою практику я дійсно застосовую нове, і бачу все, що є нове в світі, тому що я по кілька разів на рік їжджу на різні конференції. Останнім часом я бачу тенденцію до мінімально інвазивних технологій. Якщо це хірургія - це більше ендоскопічні технології, а також мало розрізів в видимих ​​місцях з максимальним ефектом. Така тенденція, як комбінація великої хірургії з мінімальним впливом і з малоінвазивними технологіями, йде, в тому числі, в моїх руках. Я дуже часто використовую об'ємні методи в комбінації з пластичною хірургією, тому що, наприклад, коли я підтягую особа, яка не завжди вдається створити у дуже худих пацієнтів вилиці. Тому, Волюмізаціі я можу робити, використовуючи або власні жирові клітини, або ті ж препарати гіалуронової кислоти, або препарат Radiesse. В післяопераційному періоді, коли минув місяць, півтора, два і особа вже стабілізовано, ми, обов'язково аналізуючи ситуацію, можемо ще доповнювати ось такими варіантами корекції, як малоінвазивні методики.