Загадки вагітності таємниця народження близнюків

Акушерство - це одна з небагатьох галузей медицини, яка спрямована переважно на підтримку фізіологічного процесу і запобігання виникненню патології. Період вагітності жінки в даний час досить часто ускладнюється різними захворюваннями, і основним завданням акушерів-гінекологів є підтримка організму матері і забезпечення оптимальних умов для виношування і народження дитини. Одним з найцікавіших питань в акушерстві є народження близнюків. Разом з дізнайтеся більше про те, як і чому в організмі жінки може розвиватися багатоплідна вагітність.

Народження близнюків: фізіологія або патологічний стан

Вагітність і пологи одним плодом є типовим явищем репродукції для жінки. Така вагітність вважається фізіологічної, вона досить рідко ускладнюється і народження однієї дитини в більшості випадків відбувається без будь-яких проблем. Народження близнюків - це набагато більш рідкісні випадки в акушерській практиці. Розвиток в організмі жінки одночасно декількох плодів називається багатоплідної вагітністю. Така вагітність, в порівнянні з одноплодной, частіше загрожує розвитком ускладнень. Крім того, сам процес народження близнюків і післяпологовий період проходять дещо складніше як для матері, так і для дітей.

У зв'язку з цим, багатоплідної вагітність і народження близнюків відносять до патологічних станів, які вимагають підвищеної уваги з боку лікарів.

Народження близнюків:

  • як часто в даний час зустрічається народження близнюків;
  • причини розвитку багатоплідної вагітності і народження близнюків;
  • методи визначення зиготности після народження близнюків.

Як часто в даний час зустрічається народження близнюків

Частота багатоплідної вагітності в середньому наступна:

  • народження близнюків - один раз на сто пологів;
  • народження трійні - один раз на 1000 пологів;
  • народження четверні - один раз на 10 000 пологів і так далі.

В даний час народження близнюків стало набагато частіше зустрічається ситуацією, що пов'язано з широким застосуванням різних допоміжних репродуктивних технологій. Важливу роль відіграє тривалий прийом гормональних контрацептивів перед вагітністю, які підвищують ймовірність многоплодия. Гормональна стимуляція овуляції, а також екстракорпоральне запліднення також впливають на розвиток подібного стану.

Причини розвитку багатоплідної вагітності і народження близнюків

Основним фактором, що впливає на розвиток многоплодия у жінки, є генетична схильність.

Як відомо, в сім'ях, де раніше були випадки народження близнюків, ймовірність багатоплідної вагітності значно підвищується. Багатоплідність може відбуватися за наступними варіантами:

  • поліовуляція - це запліднення декількох дозрілих яйцеклітин одночасно;
  • поліембріонія - розвиток декількох ембріонів з однієї заплідненої яйцеклітини.

Якщо близнюки утворюються в результаті поліембріонії, тобто походять з однієї яйцеклітини - такі плоди називаються однояйцевими, і вони будуть ідентичними. Якщо причиною народження близнюків є поліовуляція - плоди називаються двуяйцевие або двійнятами, і будуть неідентичних.

Методи визначення зиготности після народження близнюків

Монозиготні або однояйцеві близнюки мають ідентичну інформацію, так як відбуваються з однієї яйцеклітини, заплідненої одним сперматозоїдом. Дизиготних близнюки отримують окремий генетичний матеріал від матері і батька, і, на відміну від монозиготних близнюків, не обов'язково будуть одностатевими. Визначити зиготность можна безпосередньо після народження близнюків, оцінюючи плаценту. Доказом монозиготні є виявлення монохоріальний плаценти. Важливо давати фенотипічну характеристику народженим близнюкам, оцінюючи їх колір очей, волосся, положення зубів і інші ознаки. Але в перші дні після народження досить складно оцінити зиготность близнюків таким чином. Набагато більш інформативним є дерматогліфічний аналіз папілярних візерунків пальців, долонь і стоп. Важливо відзначити, що візерунок не буде абсолютно однаковим у однояйцевих близнюків, але в цілому малюнок у таких дітей дуже схожий.