Жіночі проблеми, які усуваються при відновленні гормонального балансу. Частина 1

Гормони виконують функцію регуляції практично всіх життєво важливих систем. Від необхідного рівня і співвідношення даних біологічних речовин залежить не тільки репродуктивна функція жінки, але і її апетит, зріст, вага і стан шкіри. Крім цього, гормональний баланс впливає на емоційну поведінку жінки, визначаючи її настрій, активність і сексуальний потяг. З огляду на ці фактори, жінка може вирішити відразу кілька проблем використанням комбінованих оральних контрацептивів (КОК), які здатні не тільки запобігти небажаній вагітності, але і поліпшити стан шкіри, волосся, нігтів, а також нервової системи.

Жіночі проблеми, які можна вирішити за допомогою гормонального балансу

Щоб використання таких контрацептивів пішло на користь жінці, а не навпаки, їх необхідно підбирати, виходячи з індивідуальних особливостей і потреб. Тому, при виборі комбінованих оральних контрацептивів, необхідно враховувати ряд деяких особливостей функціонування організму і психіки жінки. КОК допоможуть вирішити кілька проблем жінки одночасно.

Проблеми, які можна вирішити за допомогою КОК, досягнувши гормонального балансу:

  • Гормонозалежні розлади шкіри;
  • Проблеми з статевим потягом;
  • Наявність передменструального синдрому;
  • Рясна менструація;
  • лактація;
  • Підготовка до вагітності.

Гормональні розлади шкіри як результат порушення гормонального балансу

Гормональний баланс відіграє дуже важливу роль для нормального і здорового стану шкіри. При підвищеній кількості гормонів в крові підвищується функція потових і сальних залоз, що в підсумку закінчується розширенням пір і появою вугрової висипки, зазначає. Навпаки ж, низька концентрація естрогену в крові призводить до втрати пружності еластичних волокон шкіри, що закінчується появою зморшок ще в молодому віці.

У даній ситуації вибір Кока повинен відбуватися, виходячи з того, що контрацептиви з антиандрогенною ефектом, які знижують концентрацію чоловічих статевих гормонів, здатні зменшувати вугровий висип і інші проблеми, пов'язані з жирною шкірою.

Проблеми з статевим потягом на тлі порушення гормонального балансу

Зниження концентрації жіночих статевих гормонів в крові призводить до порушення гормонального балансу, що безпосередньо відображається на рівні її сексуальної активності.

В результаті того, що на тлі зниженої концентрації естрогенів падає рівень статевого потягу і суттєво зменшується виділення секрету залозами піхви, жінка починає уникати статевої близькості.

В кінцевому підсумку це призводить не тільки до психологічної, а й до фізіологічної втрати здатності до здійснення статевого акту, коли жінка не відчуває ніякого задоволення від статевої близькості.

У подібній ситуації вибір орального контрацептиву повинен схилятися на користь коштів з високим вмістом естрогенів, які дозволяють усунути дефіцит жіночих статевих гормонів і хоча б частково повернути жінці здатність до сексуального життя.

Можливий спосіб вирішення проблеми передменструального синдрому

Передменструальний синдром - це психологічний стан, який відчуває кожна жінка напередодні настання «місячних».

Незважаючи на величезну кількість розмов навколо даного синдрому, його причини остаточно не доведені. Проте, була виявлена ​​закономірність між ознаками передменструального синдрому і співвідношенням статевих гормонів в крові жінки.

Вибір орального контрацептиву повинен бути заснований на застосуванні засобів, які містять в своєму складі мінералокортикоїдні гормони. Вони здатні виводити надлишок рідини з організму, що корисно при лікуванні ПМС і відновленню гормонального балансу.

Які ще проблеми можна усунути за допомогою відновлення гормонального балансу, читайте в нашій наступній статті.