жіночий алкоголізм

Ні об'єктивного пояснення тому факту, чому сучасне суспільство потопає в річках алкоголю, які немов вир затягують здорових людей в свої обійми, роблячи з них практично інвалідів. Адже при відносно збереженому функціонуванні органів і систем люди не здатні самостійно дати собі звіт про свої дії, випадаючи з щільної структури соціуму.

Особливо це актуально в відношенні жіночого алкоголізму. Чомусь, останнім часом саме цей вид захворювання почав своє епідемічне поширення. Даний факт не може не отримати великий резонанс, так як саме прекрасна половина людства є базовим елементом будь-якої з осередків суспільства, навколо якої крутиться все. Необхідно розуміти це і докласти всіх зусиль щодо усунення алкоголізму, як основного губителя жіночих доль.

зміст:

 • опис захворювання
 • Особливості жіночого алкоголізму
 • Ознаки та симптоми
 • Стадії жіночого алкоголізму
 • Наслідки жіночого алкоголізму
 • Як вилікувати жіночий алкоголізм?

опис захворювання

Жіночий алкоголізм - це психо-наркологічне захворювання, пов'язане з аномальним пристрастю жінок до алкогольних напоїв і систематичним їх вживанням, що супроводжується ураженням мозкових тканин і внутрішніх органів. Здавалося б, що тут такого? Всі вживають алкоголь і нічого страшного при цьому не відбувається. Але тут є свої особливості, які пов'язані з жіночим організмом і пристрастю до алкоголю взагалі.

Не можна вважати алкоголізмом періодичне вживання напоїв, що містять в своєму складі алкоголь. Небезпечним можна назвати тільки зловживання цими речовинами, особливо в великих кількостях.

У нормі організм людини потребує деякої кількості етанолу, який завдяки правильній організації обміну речовин виробляється щодоби. При цьому жіночому організму не зашкодить до 50 мілілітрів алкоголю в еквіваленті 40-50% спиртового розчину, який печінку знешкоджує без наслідків.

 Але якщо змоделювати подібну ситуацію, при якій в кров систематично буде надходити етанол, навіть в цьому кількості, певна його частина буде проникати через гематоенцефалічний бар'єр головного мозку. Це обов'язково викличе роздратування опіоїдних рецепторів, які відповідальні за формування залежності від даної речовини. Тому хвороба заходить здалеку, проходячи по тонкій грані норми і патології.

З розвитком пристрасті до алкоголю збільшується його доза, регулярно надходить в організм, що надає токсичну дію на печінкові клітини, серце, головний мозок, нервову тканину і нирки. Рано чи пізно це призведе до незворотних структурних перебудов з розвитком органної недостатності, що ще більше посилить токсичні впливи на мозок.


Особливості жіночого алкоголізму

Загальні закономірності розвитку захворювання в жіночому і чоловічому організмі не відрізняються. Але існують деякі особливості, які змусили виділити жіночий алкоголізм окремим захворюванням. Воно характеризується своїми законами, що впливають на розвиток, перебіг, результати та лікування проблеми. До них відносяться:

 • Відносна психо-емоційна лабільність жінок. Це означає, що їх вища нервова діяльність влаштована в бік переважання чи не логічного, а інтуїтивної діяльності головного мозку. У зв'язку з цим вони емоційніші і більшою мірою схильні до негативного впливу стресових факторів;

 • Підвищена чутливість печінкової тканини до токсичної дії етанолу на тлі знижених здібностей ферментних систем з переробки та знешкодження. Це призводить до тривалого дії невеликих його доз і найсильнішому руйнування печінки з трансформацією в цироз;

 • Тендітна структура нервових клітин і міжнейронних зв'язків. Це призводить до порушення передачі нервових імпульсів вже на початкових стадіях алкоголізму у жінок;

 • Уповільнений рух крові в депо-органах. Ними є печінка і селезінка. Це обумовлено відносно низькою активністю обмінних процесів, гіпотонією (зниженим артеріальним тиском) і великим об'ємом венозних судин, що додатково сприяє пошкодження цих органів;

 • Слабка структура гематоенцефалічного бар'єру (спеціальна мембрана, що обмежує мозок від токсичних речовин). В результаті даної особливості алкоголь майже безперешкодно потрапляє до незахищених нейронам;

 • Знижена функція виділення шкіри і нирок, що уповільнює виведення продуктів метаболізму етанолу;

 • Швидке всмоктування в кишечнику;

 • Несумісність жіночих статевих гормонів і продуктів розпаду алкоголю.

Таким чином, виникає ситуація, що жінка сама не помічаючи того, дуже рано починає відчувати потребу в алкоголі. Це дуже швидко викликає зниження самокритики, і будь-які зауваження близьких з цього приводу, заперечуються. Ще швидше відбувається ураження головного мозку, печінки та інших внутрішніх органів. В кінцевому підсумку, все блискавично виливається в важку форму алкоголізму зі стійкою залежністю і поліорганної дисфункцією.


Ознаки та симптоми жіночого алкоголізму

Навряд чи сама жінка, яка втягується в це найнебезпечніше захворювання, зможе виявити у себе його ознаки. Основна відповідальність лягає на її рідних і близьких. Особливо, якщо вони ведуть правильний спосіб життя. Звичайно, в разі наявності "соратників", що живуть за законами алкогольної залежності, усвідомити хвороба буде неможливо взагалі. Такі люди дійсно нещасні, тому що вони втрачають все, не усвідомлюючи цього. А коли замислюються - виявляється, що час втрачено. Тому дуже важливо помітити жіночий алкоголізм ще в зародковому стані. До його симптомів відносяться:

 • Підвищене бажання до вживання алкогольних напоїв, і неважливо яких. Хворі на алкоголізм, починають шукати будь-яку причину і привід, щоб випити;

 • Категоричне заперечення зауважень в їх сторону з приводу зловживання алкоголем;

 • Підвищення доз алкогольних напоїв, необхідних для досягнення стану сп'яніння, якого не було раніше;

 • Відмова від "закушування" після прийнятої порції напоїв, що містять етанол і втрата апетиту в цілому;

 • Втрата інтересу до тих захопленням і цінностям, які мали місце раніше;

 • Замкнутість людини і зв'язок з людьми, страждаючими алкогольною залежністю;

 • Неадекватна поведінка: грубість, істерія, нецензурна лайка, які раніше не відзначалися;

 • Зниження самокритики і інтелекту;

 • Безвідповідальне ставлення до роботи і використання всіх засобів для придбання алкогольних напоїв;

 • Вживання алкоголю на самоті;

 • Синюшність і одутлість особи;

 • Збільшення живота в розмірах внаслідок розвитку алкогольного цирозу печінки;

 • Дрібна тремтіння (тремор) кінцівок.

Дані симптоми розвиваються в залежності від стадії захворювання, поступово нашаровуючись один на одного. Важливе значення в їх прогресуванні належить зниженою збудливості блювотного центру головного мозку. Чим важче стадія, тим більше загальмований блювотний рефлекс, що призводить до того, що жінки-алкоголіки з розгорнутою клінічною картиною ніколи не відчувають почуття нудоти і блювоти.


Стадії жіночого алкоголізму

У клінічному перебігу жіночого алкоголізму виділяють три стадії. Їх позначення доцільно з точки зору формування залежності і ускладнень, а також лікувальних заходів.

Перша стадія. У патогенетичному відношенні, представлена ​​процесом виникнення алкогольного пристрасті. За цей час відбувається звикання опіоїдних рецепторів до продуктів етанолового ряду. Саме цей процес прокладає початок формування стійкої психічної залежності і переходу процесу в другу стадію. Клінічно це проявляється незвичайним бажанням жінки випити. Як правило, це мотивується поганим самопочуттям, проблемами в сім'ї і на роботі. Найголовніше, що воно виникає частіше, ніж спостерігалося раніше, що свідчить про неспроможність мозку протистояти патологічного бажанням.

Друга стадія. Виникає тоді, коли опіоїдні рецептори викликають роздратування мозку при відсутності алкоголю. Це говорить про те, що у жінки вже є психічна залежність від нього. Структурні зміни нейронів мозку і тканин внутрішніх органів відсутні. Клінічні прояви в даній стадії можуть проявлятися у вигляді запойной форми або постійного прийому. Для жінок більш характерний другий вид захворювання, що призводить до швидкого в'янення жіночого організму і переходу процесу в наступну стадію.

Третя стадія. Характеризується незворотними структурними змінами опіоїдних рецепторів, головного мозку та інших органів. Це призводить до стійкої залежності від алкоголю, вживання якого стає способом життя хворої жінки. При цьому, крім психічної залежності розвивається органна дисфункція.


Наслідки жіночого алкоголізму

З огляду на той факт, що жіночий алкоголізм характеризується блискавичним перебігом, то він надзвичайно швидко призводить до виникнення важких наслідків. Всі вони або порушують нормальну життєдіяльність, або призводять до пошкодження внутрішніх органів, несумісних з життям. До них можна віднести:

 • Токсична алкогольна енцефалопатія при ураженні головного мозку;

 • Полінейропатія з порушенням структури і функціонування всіх периферичних нервів;

 • Критичне зниження інтелекту і психічні відхилення;

 • Алкогольний делірій (біла гарячка);

 • Токсичний гепатит з трансформацією в цироз печінки і портальну гіпертензію з розвитком асциту;

 • Передозування та отруєння сурогатами алкоголю;

 • Ниркова недостатність;

 • Гострий панкреонекроз і хронічний панкреатит (ураження підшлункової залози);

 • Синдром позиційного здавлення, що виникає коли жінки напиваються до такого стану, що не відчувають нічого і передавлюють сегменти кінцівок. При цьому, виникає порушення кровообігу в них, що призводить до гангрени з подальшою ампутацією.

 • Підвищений ризик розвитку інфарктів і інсультів.


Як вилікувати жіночий алкоголізм?

У вирішенні питання надання допомоги жінкам, що страждають на алкоголізм, необхідно керуватися найголовнішим правилом: "порятунок потопаючого - справа рук самого потопаючого". Як би жорстоко це не звучало, але все насправді так і йде. Якщо жінка не усвідомлює, що вона збилася з правильного життєвого шляху, піддавшись поганим впливам, ніякого ефекту від найдорожчих методів лікування чекати не варто.

Тому така людина повинна бути оточений потрібним увагою. Жінка повинна відчути, що вона повноцінна і хтось має потребу в ній. Але не варто сильно завантажувати її всілякими проблемами, особливо при спонуканні до лікування. Ніколи не можна тиснути на таку людину. Всі аргументи та зауваження потрібно намагатися приводити в легкій формі. Терпіння - то чим потрібно запастися всім близьким людям. Тільки так можна змусити людину самому прийти до розуміння своєї проблеми.

Коли це станеться, не можна втрачати ні дня. Жінка повинна стати пацієнткою наркологічного стаціонару, де буде здійснено комплексне лікування.

 1. Спеціалізована психологічна та психотерапевтична допомога.

 2. детоксикационная терапія.

 3. Медикаментозне лікування власне алкоголізму - препарати, що формують відразу до алкоголю у жінок (дисульфірам).

 4. Підшивання від алкоголізму - підшкірне введення препаратів, що блокують опіоїдні рецептори головного мозку (налтрексон). Залежно від його дози залежить термін дії препарату.

 5. Кодування за допомогою гіпнозу і психотерапії.

 6. Корекція патології внутрішніх органів.

Послідовне і поетапне впровадження кожного з методів лікування залежить від стадії алкоголізму і підлягає строго індивідуального підбору. Не варто відкладати з цим. Адже нічого в житті не буває просто так.