Жіночий організм 5 розхожих міфів про здоров'я жінок

Прийнято вважати, що жіночий організм непередбачуваний і незвичайний. Регулярні зміни гормонального фону, вагітність та інші періоди в житті жінки з давніх часів викликали суперечки і домисли. Незважаючи на численні відкриття і все нові і нові дослідження вчених, про організм прекрасної половини людства до цих пір ходить маса міфів, які щільно вкоренилися в головах людей. У цій статті estet-portal пропонує вам розглянути 5 розхожих тверджень про жінок і спробувати розібратися, де тут правда, а де вигадка.

Міф # 1: У жінок краще імунітет

Досить часто можна зустріти твердження, що жінки рідше хворіють, тому що їх імунна система набагато сильніше чоловічий. Однак, це твердження далеко від істини.

Організм жінки не має ніяких прихованих механізмів, які допомагали б її імунітету успішніше боротися з патогенами. Стан імунітету людини (незалежно від статі) залежить від багатьох чинників:

 • спадковості;
 • вакцинації;
 • раціону харчування;
 • деяких захворювань;
 • дотримання правил гігієни;
 • роботи інших систем організму;
 • дотримання режиму сну;
 • поблажливості до шкідливих звичок;
 • стресів.

Варто відзначити, що недавні дослідження підтвердили, що спадковість - один з найменш значних факторів. Якщо людина, батьки якого відрізнялися слабким імунітетом, буде утримуватися від куріння і алкоголю, збалансовано харчуватися і не забувати про гігієнічних процедурах, то спадковий фактор не стане перешкодою для нормальної роботи імунної системи.

Але як же пояснити той факт, що жінки дійсно рідше хворіють? Насправді все просто. За статистикою, жінки більше часу приділяють гігієні, уважніше чоловіків стежать за харчуванням, рідше вживають алкоголь і частіше звертаються до лікаря на ранніх стадіях захворювання. Це дозволяє представницям прекрасної статі рідше йти на лікарняний і відрізнятися кращої опірністю до патогенів.

Міф # 2: Жінки краще розрізняють смак

Ще один поширений міф говорить про те, що жінки в рази краще можуть розрізняти відтінки смаку. Згідно зі статистикою, це твердження вірне, проте найкраща робота смакової сенсорної системи не є особливістю жіночого організму.

Справа в тому, що до певного моменту діти обох статей однаково розрізняють смаки. На зміну або втрату смакових відчуттів можуть вплинути:

 • сенсорне порушення;
 • защемлення або травма лицьового нерва;
 • різні захворювання (в т. ч. онкологія);
 • спадковий фактор;
 • прийом лікарських препаратів;
 • шкідливі звички.

Як бачите, єдиний фактор, який залежить безпосередньо від людини - куріння і прийом алкоголю. Оскільки жінки менш схильних до нікотинової або алкогольної залежності, їх смакові рецептори працюють краще, ніж у чоловіків, які палять.

Порушення роботи смакової сенсорної системи, в більшості випадків, виникає у жінок під час вагітності. Саме дисгевзія пробуджує в майбутніх мам бажання поєднувати непоєднувані продукти. Зазвичай порушення проходить до кінця першого триместру, однак іноді зберігається до кінця вагітності.

Міф # 3: У жінок два мовних центру

Вже досить давно було помічено, що жінки в рази швидше відновлюють мова після інсульту або травми. Таке спостереження породило міф про те, що у жінок два мовних центру, а у чоловіків - один. Згідно з цим твердженням, у разі травми, чоловікові необхідно відновлювати мова з нуля, в той час як у жінки починає працювати резервна область мозку.

Насправді, речеобразования - вкрай складний процес, в якому беруть участь безліч зон головного мозку. Основними є Центр Верніке і Центр Брока. Крім них, в процесі обробки інформації і відтворенні мови беруть участь багато інших ділянки головного мозку.

Згідно з дослідженнями, кількість мовних центрів не залежить від статі - воно однаково для всіх людей. Чому ж жінки відновлюються швидше?

По-перше, все залежить від області ураження мозку. По-друге, величезну роль грає бажання відновитися, а також відповідальність і сила волі. Іншими словами, при однакових травмах першим відновить мова той, хто буде прикладати до цього більше зусиль.

Міф # 4: Груди можна збільшити завдяки фізичним вправам

Нерідко на просторах інтернету можна зустріти комплекс вправ, які дозволяють збільшити або підтягти груди. На жаль, це теж черговий міф.

У молочній залозі немає м'язової тканини. Вона складається з:

 • альвеоли (залозистої тканини);
 • сполучної і жирової тканини;
 • проток.

Ніякі фізичні вправи не зможуть збільшити або підтягти залозу. Швидше за все, комплекс вправ збільшить обсяг поверхневих м'язів верхньої частини тіла. Це дозволить збільшити обсяг і рельєфність торса, однак практично ніяк не позначиться на розмірі залоз.

Міф № 5: У жінок больовий поріг вище

Ще один неймовірно популярний міф свідчить, що жінки здатні витримувати більшу біль, ніж чоловіки. Відповідно до цієї теорії, саме ця особливість організму дозволяє жінкам відносно спокійно переносити перейми. Насправді, все дослідження говорять про зворотне: больовий поріг жінок нижче, ніж у чоловіків.

Справа в тому, що знижувати больові відчуття, покликані статеві гормони: естроген і тестостерон. Оскільки гормональний фон чоловіків відрізняється стабільністю, тестостерон регулярно знижує відчуття болю.

Жіночий гормональний фон непостійний, він змінюється навіть протягом дня. Через постійні зміни жінки по-різному реагують на подразники: один і той же зусилля в залежності від рівня гормонів може викликати легкий дискомфорт або заподіяти сильний біль.

Не варто забувати, що низький больовий поріг дозволяє швидше реагувати на подразники. Завдяки цьому жінки можуть раніше виявити вплив патогена і приступити до лікування.

Як бачите, жіночий організм значно відрізняється від того, яким його уявляють в численних міфах. Більше цікавої і корисної інформації про здоров'я і особливості людського організму (жіночого в тому числі) ви зможете знайти на .