Жіноче гормональне облисіння андрогенна алопеція

Різного роду порушення гормонального фону - це одна з найбільш широко поширених проблем жінок різного віку. Результатом таких патологічних процесів є порушення менструальної і репродуктивної функцій, а також погіршення стану структур шкіри у вигляді акне і втрати волосся. Андрогенна алопеція - це жіноче облисіння, що виникає в результаті надлишкової продукції чоловічих статевих гормонів в організмі жінки. Про особливості діагностики та лікування андрогенної алопеції у жінок читайте на .

Особливості діагностики та лікування андрогенної алопеції у жінок

Андрогенна алопеція є досить поширеною причиною втрати волосся серед представниць жіночої статі.

Найчастіше такі пацієнтки мають і інші ознаки гіперандрогенії синдрому: акне, жирну себорею, надлишковий ріст волосся на обличчі. При цьому симптоми вірилізації при андрогенної алопеції спостерігаються вкрай рідко. Подібний стан може бути результатом порушення гормонального фону при захворюваннях ендокринної системи, або при гормональних збоях внаслідок, наприклад, неграмотного прийому гормональних контрацептивів. Діагностичний процес андрогенної алопеції у жінок має деякі особливості, які важливо уточнювати для підбору ефективної схеми лікування цього захворювання.

Андрогенна алопеція:

  • причини виникнення андрогенної алопеції у жінок;
  • методи діагностики андрогенної алопеції у жінок;
  • ефективне лікування андрогенної алопеції у жінок.

Причини виникнення андрогенної алопеції у жінок

Андрогенна алопеція становить близько 95% всіх випадків облисіння у чоловіків і жінок. Якщо чоловіча андрогенна алопеція проявляється найчастіше випаданням волосся починаючи спереду, від лінії їх росту і до верхівки, то у жінок захворювання характеризується прогресуючим порідіння і витончення волосся практично по всій голові. Викликати такий стан можуть наступні причини:

  • підвищений вміст в організмі жінки чоловічого статевого гормону дигідротестостерону;
  • підвищена чутливість волосяних фолікулів жінки до дигидротестостерону;
  • підвищена активність 5-альфа-редуктази - ферменту, який перетворює тестостерон в дигідротестостерон.

Методи діагностики андрогенної алопеції у жінок

Діагноз андрогенної алопеції у жінок встановлюється на підставі наступних ознак:

  • у жінки спостерігаються й інші ознаки андрогенної алопеції: стоншування і випадання волосся, яке прогресує, ознаки акне і гірсутизму;
  • за результатами мікроскопічного дослідження визначається наявність миниатюризировать фолікулів;
  • при підрахунку кількості волосся, які знаходяться в різних фазах росту, визначається дисбаланс між волосяними фолікулами, які знаходяться в стадії спокою і фолікулами, що знаходяться в стадії росту;
  • мікроскопічне дослідження також показує, що мініатюризація фолікулів і дифузне порідіння волосся не спостерігається на нижній частині потилиці.

 

Ефективне лікування андрогенної алопеції у жінок

Лікування андрогенної алопеції у жінок включає специфічні і неспецифічні методи лікування. В першу чергу, необхідно усунути етіологічний фактор захворювання. З цією метою, на підставі дослідження гормонального профілю жінки, їй підбирається необхідна схема антиандрогенной гормональної терапії. Нормалізація гормонального фону зменшує випадання волосся, але не призводить до відновлення колишньої їх густоти. Саме тому жінкам призначаються стимулятори росту волосся.

Консервативне лікування андрогенної алопеції - це тривалий процес, перші результати якого з'являються тільки через кілька місяців від початку терапії.

При неефективності консервативних методів лікування і прогресуванні захворювання вирішити проблему випадіння волосся можна шляхом оперативного втручання.