Жіноче обличчя має властивість червоніти в період овуляції

Недавні дослідження, проведені американськими вченими, показали дивовижний факт: чоловіки вважають зовнішність жінок набагато більш привабливою, коли вони знаходиться в періоді овуляції, але пояснити, які саме зміни в жіночому обличчі так їх залучають, представники сильної статі не можуть.

Стаття, опублікована в журналі PLoSONE, розповідає про те, що цей факт пов'язаний з незначними змінами в жіночому обличчі в період овуляції, які уловлюються чоловічим оком тільки на певному діапазоні детектування. Тобто, неозброєним оком побачити ці почервоніння фактично неможливо.

Дослідження почервоніння шкіри обличчя в періоді овуляції

Дослідження проводилося таким чином: двадцять дві жінки фотографувалися без макіяжу в один і той же час, кожен день протягом одного місяця. Використовувалася спеціальна наукова камера, модифікована таким чином, щоб точно відображався весь колірний спектр, здатна вловлювати навіть незначні почервоніння ділянок шкіри обличчя. Подібне обладнання використовується для вивчення камуфляжу в дикій природі. Так само була розроблена спеціальна комп'ютерна програма, за допомогою якої вибирався і порівнювався ідентичний ділянку шкіри жіночого обличчя на кожній фотографії. Паралельно з цим, в момент фотографування, у кожної жінки досліджувалася гормональна панель. Завдяки цьому вчені знали, які знімки були зроблені в дні, коли фертильність жінки досягала свого піку, тобто в періоді овуляції.

Гормони викликають почервоніння шкіри жіночого обличчя

Вченими було встановлено, що зміна кольору шкіри жіночого обличчя значно варіював в залежності від фази овуляторного циклу, досягаючи свого максимуму в період овуляції. Почервоніння шкіри значно зменшувалася після періоду овуляції, що безпосередньо пов'язано зі зменшенням концентрації естрогену в крові досліджуваних, і залишалося на низькому рівні аж до закінчення менструації. Дослідження показують, що почервоніння обличчя відображає температурні коливання тіла жінки протягом циклу, безпосередньо пов'язані з коливаннями рівнів гормонів в різні його фази.

Проте, при обробці результатів дослідження, було виявлено, що найбільша середня різниця в колірних коливаннях становила 0, 6 одиниць. А для виявлення такої зміни кольору неозброєним людським оком необхідні зміна не менш, ніж на 2,2 одиниці.

Почервоніння шкіри - маленький шматочок великий головоломки

Учасники дослідження доктор Ханна Роуленд з кафедри зоології Кембріджського університету і доктор Роберт Барріс, психолог з університету Нортрумбіі прокоментували результати так: "Жіночий організм не рекламує безпосередньо те, що він знаходиться в періоді овуляції, але на певному рівні дає сигнал чоловічому організму про те, що його фертильність зараз знаходиться на своєму піку. Ми думали, що почервоніння шкіри жіночого обличчя може бути зовнішнім сигналом до продовження роду, як це відбувається у приматів. Але результати дослідження гово ят про те, що в людському організмі це може бути всього лише маленький шматочок набагато більшою головоломки ".

Ще в 1970-х роках вчені вважали, що мимовільні сигнали родючості, такі як почервоніння шкіри обличчя, можуть бути замінені штучними сигналами, такими як одяг і косметика. Інше дослідження показало, що жінки, що знаходяться в періоді овуляції, стають більш кокетливими в своїй поведінці, їх зіниці розширюються, коли вони взаємодіють з привабливим чоловіком.

"Нам потрібно буде провести ще більше досліджень, щоб з'ясувати, чи відбувається почервоніння кожіженского особи за тим же принципом і з тією ж метою", говорить доктор Барріс.

Остаточний результат своїх досліджень вчені планують опублікувати вже до кінця цього року.