Жіноче безпліддя типи, причини та фактори

На сьогоднішній день людини підстерігають безліч соціальних і психологічних проблем в процесі його буття. Такі ж проблеми можуть зустрітися в шлюбі. Основна причина розлучень, сварок і негараздів - відсутність в шлюбі дітей. На цьому грунті виникають безліч проблем в сімейних відносинах, розвивається комплекс неповноцінності у обох подружжя. Що таке безплідний шлюб і які його причини з боку жінки, читайте на .

Безпліддя. Причини безплідного шлюбу

Безплідний шлюб-це шлюб, в якому при наявності регулярного статевого життя без застосування контрацептивів не настає період вагітності протягом одного року. Але це за умови, що подружжя знаходиться в дітородному віці. Дітородний вік для жінок 18-45 років, для чоловіків 20 42 року.

Частота безплідного шлюбу складає 10-20%. При частоті 15% безплідний шлюб є ​​проблемою на державному рівні.

З давніх часів прийнято вважати, що якщо в шлюбі немає дітей - жінка винна, не може завагітніти. На чоловічі проблеми ніхто не посилався. Це є першою причиною безплідного шлюбу. Часто чоловік упевнений, що проблем у нього немає, і не хоче звертатися до лікаря і пройти належні обстеження. На цьому грунті виникає чимало сварок, і це вносить розбрат в неміцний сім'ю.

Види безпліддя у жінок

Первинне безпліддя у жінок характеризується відсутністю вагітності після 1-2 роки після початку статевого життя. Вторинним безпліддям вважається, якщо бажана вагітність не настає в разі регулярного статевого життя без застосування контрацептивів після однієї або декількох вагітностей.

Абсолютне безпліддя у жінок зустрічається, коли повністю відсутня можливість завагітніти через відсутність або гіпоплазії матки, маткових труб, яєчників, аномалій розвитку статевих органів. Відносне безпліддя у жінок тоді, коли є можливість усунення причин безпліддя (лікування запальних захворювань статевих органів, лікування порушень менструального циклу).

Також безпліддя у жінок може бути фізіологічним, яке спостерігається до настання статевого дозрівання, а також після клімаксу. Добровільне безпліддя у жінки - це використання методів контрацепції з метою запобігти небажаній вагітності (презервативи, спіраль, гормональні таблетки). Тимчасове безпліддя у жінок спостерігається при значному ослабленні організму, що може бути пов'язано з поганим харчуванням, зі стресами і несприятливими факторами. До цього виду жіночого безпліддя відносять безпліддя в період регулярного годування грудьми, коли вагітність можлива, але малоймовірна через зниження активності процесів овуляції.

Поділ безпліддя у жінок на відносне і абсолютне останнім часом носить умовний характер. Це пов'язано з можливістю екстракорпорального запліднення. Тому при відсутності у жінки маткових труб безпліддя можна вважати відносним.

Якщо Вам потрібна консультація з приводу жіночого безпліддя, Ви можете звернутися в спеціалізовану клініку, пройти всі необхідні обстеження і проконсультуватися у досвідченого доктора, який призначить лікування Інформацію про клініку читайте на сайті Sana-Med.

Основні фактори безпліддя у жінок

Причини жіночого безпліддя має кілька факторів.
• Трубний фактор - патологічна зміна прохідності і / або рухової активності маткових труб.
• Ендокринний фактор - порушення гормонального балансу при процесі овуляції при порушеннях в гіпоталамо-гіпофізарно яєчникової системи, а також при загальних системних захворюваннях.
• Матковий фактор - є пороки в розвитку матки або патологічний стан ендометрія, що не дає можливості заплідненої яйцеклітини прикріпитися до нього.
• Перитонеальний фактор - зміни співвідношень фімбріального відділів труб і яєчників, які перешкоджають нормальному транспорту гамет, перітубарние спайки.
• Шийного фактор - зміни в структурі та функціонуванні шийки матки, які перешкоджають руху сперматозоїдів або призводять до їх загибелі.

Основні причини безпліддя у жінок

Частота перитонеального і ендокринного чинника - 30%, перитонеальний в поєднанні з трубним- 25%, психосексуальні розлади виявляють у 3%.

На підставі цих чинників виділено причини, які заважають жінці завагітніти. це:

  • патології в залозах внутрішньої секреції (яєчник, щитовидна залоза, гіпофіз);
  • інфантильні (недорозвинені) статеві органи, які не зможуть нормально функціонувати;
  • запальні захворювання репродуктивних органів жінки (матки, яєчників, маткових труб, зв'язок матки);
  • неповноцінне та нераціональне харчування.

Також науці відомий той факт, що чим пізніше жінка вирішила завагітніти, тим менше у неї шансів на це. Це пов'язано з циклічним перебігом гормонів. З роками гормональний баланс більш схильний до порушення.

Тому при плануванні вагітності жінкам потрібно привести свій організм в порядок, звернутися до лікаря і пройти обстеження. При ненастання вагітності близько півроку не варто чекати і втрачати репродуктивне час. Потрібно повністю обстежитися на наявність перерахованих вище причин і факторів.