жіноча самотність

Самотність - це не статус, чи не сімейний стан, а почуття переживання за себе, як забутого, незрозумілого, відкинутого. Адже не перебувати в шлюбі, жити повноцінним соціальним або духовним життям зовсім не означає бути самотнім. І також можливо маючи сім'ю, відчувати себе глобально самотньо.

Ще сімейний психотерапевт Віттакер писав: "Якщо Ви не переносите самотності, не вступайте в шлюб". Таким чином, самотність - це почуття усвідомлення себе одним. Є позитивний момент самотності, коли ми усамітнюється, для того щоб розібратися в собі, прислухатися до своїх бажань і потреб, та й просто відпочити. А негативний ж полягає в тяжкому переживанні, обтяженим сумом, жалем до себе, "з'їдання" себе, почуттям знехтуваним і ізольованості, коли хочеться позбутися від цього почуття, але з якихось причин не виходить.           

Останнім часом самотність набуває вигляду соціальної проблеми. Вона полягає в тому, що величезна кількість жінок (і чоловіків) не вступають шлюб, не шукають емоційних прихильностей, мало спілкуються, замикаються в проміжку між будинком і роботою, дзвонять іншим тільки по справі. І при цьому суспільство терпимо ставитися до чоловічого самотності, а жіноче сприймається підозріло і з осудом. Якщо жінка незаміжня, значить з нею щось не так. Звичайно ж, причин такого явища безліч, але ми розглянемо кілька основних. 

Боязнь бути відкинутої

В основі даної причини лежить відчуття власної неповноцінності, низька самооцінка. Зазвичай в голові створюється фантазія, що Ви нецікаві іншій людині, що Вас обов'язково відкинутий, що необхідно ще трохи "підтягнути" свій кругозір, і ось тоді Ви почнете спілкуватися. 

завищені вимоги

У наш час інтелектуалізації та соціальної успішності багато жінок пред'являють завищені вимоги до кандидатури супутника життя. Він повинен бути і розумний, і гарний, і успішний, і багатий, щоб поруч з ним не відчувати своєї переваги. При цьому жінки активно займаються розвитком своєї особистості, щоб вже точно неможливо було б зустріти потрібного чоловіка. А навіть якщо і зустрінеш такий "ідеальний образ", він часто не може бути дбайливим, надійним і т.д. Так може не варто шукати ідеал, а спуститися з небес на землю і придивитися до реальних людей? 

Страх сімейних відносин

Зазвичай він виникає з попереднього життєвого досвіду. Це може бути досвід батьківської сім'ї або ж своєю попередньою сімейного життя. Часто з цього досвіду виносяться тільки негативні моменти (постійні сварки, невдоволення, обтяженість відносинами і т.д.). І тепер жінка боїться знову вступати в стосунки, навіть не уявляючи собі, що все може бути по-іншому.         

Що ж робити? Почати потрібно з себе. Щоб не відчувати самотності, необхідно розібратися, звідки ростуть його коріння. Також дуже важливо проявляти активність, не чекати, поки Вам зателефонують або поцікавляться Вашими справами, а самостійно проявляти ініціативу. Виявляючи інтерес і участь до інших, Ви отримаєте у відповідь теж саме. І не бійтеся бути нав'язливими. Також необхідно внутрішньо відкритися новому досвіду, нових знайомств і нової любові.