Роль антинуклеарних антитіл в патогенезі розвитку системного червоного вовчака

Системний червоний вовчак зустрічається в практиці лікарів усіх спеціальностей, що обумовлено різноманітністю маніфестації даного патологічного стану. Причиною цього є аутоімунне ураження практично всіх органів і систем, що клінічно може маскуватися під інші захворювання і вимагає проведення диференціальної діагностики.

Рідко люди, які страждають на системний червоний вовчак, відразу стають пацієнтами лікарів-ревматологів. Саме тому лікарям всіх спеціальностей необхідно орієнтуватися в питаннях розвитку системного червоного вовчака. Більш докладно про антинуклеарних антитіла як маркери наявності і основну причину розвитку клінічної картини системного червоного вовчака - читайте на в цій статті.

Роль антинуклеарних антитіл у розвитку системного червоного вовчака

Загальновідомо, що патологічна продукція аутореактівних антитіл є основою розвитку системного червоного вовчака, призводить до ураження всіх органів і систем людського організму, і обумовлює вкрай важкий характер протягом цього захворювання.

Внаслідок порушення імунологічної толерантності при системний червоний вовчак плазматичними клітинами синтезується патологічно велика кількість аутореактівних імуноглобулінів.

Найбільшу роль має утворення антитіл до нативної ДНК, в меншій мірі - білків плазматичної мембрани, органел та іншим структурним складовим клітини. Імуноглобуліни, з'єднуючись з аутоантигенами, призводять до утворення циркулюючих імунних комплексів.

Останні мають властивість накопичуватися на базальній мембрані гістологічних структур практично всіх внутрішніх органів і шкіри, що призводить до розвитку поліорганної недостатності при системний червоний вовчак, а саме: ураження легень, серця, нирок, органів ретикуло-ендотеліальної системи, шкіри та інших структур.
Системна червона вовчанка:
• Що відомо про антинуклеарних антитіла при системний червоний вовчак;
• Особливості антинуклеарних антитіл при системний червоний вовчак.
Читайте нас в Telegram.

Що відомо про антинуклеарних антитіла при системний червоний вовчак

Антинуклеарних антитіла не є патогномонічними для системного червоного вовчака і можуть бути присутніми при багатьох інших ревматологічних захворюваннях. Наявність же їх підтипу, IgG-Ат до двухспіральной ДНК практично завжди є підставою для підтвердження даного діагнозу і грає ключову роль в розвитку системного червоного вовчака. Відповідно до сучасних уявлень, у здорової людини можуть синтезуватися імуноглобуліни класу М до односпіральной ДНК. Вони є компонентом нормальної імунної захисту і не призводять до розвитку аутоімунної агресії з огляду на низьку авідності до ДНК і поліреактівності таких антитіл в загальному.

Особливості антинуклеарних антитіл при системний червоний вовчак

У людей, які страждають на системний червоний вовчак, іммунноглобуліни до ДНК відрізняються від тих, що можуть ідентифікуватися в нормі або при інших ревматологічних захворюваннях.

Антинуклеарних антитіла не є специфічними для системного червоного вовчака, їх можна ідентифікувати при багатьох інших ревматологічних захворюваннях і навіть у здорових людей.

До особливостей антинуклеарних антитіл, характерних для системного червоного вовчака, слід віднести:
1. Високу авідності до двухспіральной ДНК;
2. Належність иммунноглобулинов до класу G;
3. Схильність до утворення циркулюючих імунних комплексів з наступною активацією системи комплементу.
Порушення толерантності до власних ДНК - найважливішою складовою всіх структур людського організму, а також утворення циркуляр імунних комплексів з накопиченням їх на базальній мембрані гістологічних структур органів-мішеней, призводить до Тяжолое течією даного захворювання і вимагає негайного призначення терапії системного червоного вовчака. Спасибі, що Ви залишаєтеся с. Читайте інші цікаві статті на сайті в розділі «Дерматологія».