Оксана Ромащенко про можливості застосування PRP-терапії в естетичній гінекології

В останні роки естетична гінекологія привертає все більший інтерес як фахівців, так і пацієнтів. Головною метою цього, щодо нового, але вже дуже затребуваного напрямку, є поліпшення якості життя жінки.

Цікаву доповідь, присвячений використанню PRP-терапії в естетичній гінекології, представила доктор медичних наук, професор, лікар акушер-гінеколог, сексопатолог Оксана Ромащенко. Які можливості плазма, збагачена тромбоцитами, відкриває в рішенні гінекологічних проблем - читайте в ексклюзивному інтерв'ю для прямо зараз.

Які процедури в естетичній гінекології Ви вважаєте найбільш ефективними і затребуваними?

О.Р .: Я працюю в ДУ «Інститут урології НАМН України», і в своїй науково-практичної діяльності лікаря акушера-гінеколога і сексопатолога приділяю належну увагу питанням естетичної медицини. Тому, займаючись питаннями сексуального та репродуктивного здоров'я в єдиному контексті, вважаю, що забезпечення якості життя жінок різних вікових груп є основоположним.

В даний час я широко застосовую PRP-терапію, так як впровадження цього нового напряму в практичну медицину дозволяє як попереджати, так і ефективно усувати спектр гінекологічних порушень і сексуальних дисфункцій у жінок різних вікових груп.

Як показують наші спостереження, засновані на базі клініко-інструментального аналізу, використання плазмотерапіі в перименопаузі - це можливість не тільки результативно усунути генітоурінарние розлади і сексуальні порушення (знижену любрикация, діаспорян), типово виникають у більшості жінок цієї вікової групи, а також своєчасно попередити їх.

Простота, ефективність і безпеку використання плазми, збагаченої тромбоцитами в гінекологічній і урологічній практиці забезпечили домінуючу позицію використання даного методу в комплексній терапії при усуненні средневременних вікових порушень.

Такий концептуальний підхід дозволяє жінкам почувати себе впевненими і молодими поза часом.

Які проблеми дозволяє вирішити PRP-терапія саме в інтимній зоні?

О.Р .: У сексуальної медицини використанню PRP-терапії приділяється особлива увага, оскільки застосування даної методики може бути перспективним при усуненні спектра сексуальних дисфункцій (при порушеній любрикации, атрофічних змінах з боку урогенітального тракту, генітоурінарних розладах).

Використання плазми, збагаченої тромбоцитами, може бути ефективним в комплексній терапії хронічного тазового болю, різного ступеня вираженості діспареуніі, вульводініі, вестібулодініі, навіть вагинизма.

Використання PRP-терапії на етапі реабілітації сексуальної функції в післяпологовому періоді, при усунення ускладнень після різних видів як консервативного, так і хірургічного лікування, входить в традиційний арсенал відновної терапії.

Безсумнівно одне: використання PRP-терапії в гінекологічній, урологічній, сексологической практиці є перспективним, оскільки забезпечує необхідний комфорт життя жінки.

Дізнайтесь більше: Актуалізація естетичної гінекології. Які нові знання необхідні лікарям.

Наскільки важливо призначати пацієнткам, разом з PRP-терапією, препарати для стабілізації гормонального фону?

О.Р .: Добре відомо, що вікові зміни у жінок елегантного віку обумовлені якісними зрад
еніямі в системі гормонального гомеостазу.

При формуванні естрогенового дефіциту, що розвивається поступово, протягом 10-20 і більше років, доцільно проводити корекцію змін з боку різних органів і систем, з призначенням як системної, так і місцевої менопаузальних терапії.

Але не всім жінкам це показано, і не завжди вони хочуть вдаватися до використання таких методів. В даному випадку, при профілактиці і усунення средневременних вікових порушень, а саме генітоурінарного синдрому, PRP-терапія може бути методом вибору.

Спостереження, проведені серед пацієнток даної вікової групи в нашій клініці, дозволяють нам говорити про це зі зростаючою впевненістю!

Як Ви вважаєте, чи потрібно спільно працювати лікарям різних спеціальностей для вирішення різних гінекологічних проблем?

О.Р .: Я вважаю, що рішення тієї чи іншої медичної проблеми спрощується в разі залучення фахівців, які тим чи іншим чином стикаються з цією проблемою. Це допомагає прийняти правильне рішення з урахуванням всіх складових неоднозначного питання.

Рішення будь-якої медичної проблеми на принципах міждисциплінарного підходу дозволяє розширити горизонт діагностичних і терапевтичних можливостей, і сприяє підвищенню ефективності в досягненні позитивного результату.

Напевно, це і є частина складових лікарського мистецтва, яке осягати протягом усього життя.

Дізнайтесь більше: Естетична гінекологія - нові тренди.

На Вашу думку, чи можуть дерматологи займатися естетичної гінекологією?

О.Р .: Я думаю, що лікар, який добре володіє методикою, знає особливості анатомічного і фізіологічного функціонування організму, враховує можливості виникнення ускладнень і розуміє, наскільки його дії пов'язані з певними ризиками, може дозволити реалізувати себе в різних галузях медицини, в тому числі, і в естетичній гінекології.

Завжди добре, коли збігаються інтереси фахівців різних медичних спеціальностей. А в даному випадку наш головний інтерес - це допомога жінці в поліпшенні якості її життя.

І я вважаю, що ми всі, і гінекологи, і урологи, і дерматологи, можемо об'єднувати свої зусилля для досягнення такої гідної мети.

Відзначимо, поспілкувався з Оксаною Ромащенко на сьомий конференції з циклу «Портрет складного пацієнта», організованої президентом Асоціації естетичної гінекології та андрології Владленою Авериной.